fbpx

Co warto czytać


Najbardziej Polecane

Książki motywujące i rozwijające

Ilekroć czytasz książkę, wydobywasz wiedzę, informacje i perspektywy, co pomaga ci ulepszać proces myślenia, nawet jeśli zapomnisz treść książki, proces myślowy pozostaje. Książki kształtują Twoją mentalność i osobowość, najlepszym sposobem, aby się czegoś nauczyć jest czytanie o tym i podejmowanie działań na podstawie tego, co czytasz. Wielcy ludzie zawsze podkreślają znaczenie książek w ich życiu i to, jak książki ukształtowały je przez całe życie.

Elon Musk, miliarder, przedsiębiorca, który czytał 10 godzin dziennie podczas swoich młodzieńczych lat wierzy, że jego wiedza na temat różnych branż, w których obecnie pracuje, tj. przemysł samochodowy, energetyczny i kosmiczny pochodzi z czytania książek i interakcji z ekspertami z tych dziedzin.

Bill Gates kiedyś powiedział "Na początku, Paul Allen i ja ustaliliśmy sobie za cel postawienie komputera na każdym biurku, w każdym domu" i poświęcił on całe swoje życie na realizację tego celu. Mimo to, jego obsesja na punkcie komputeryzacji całego Świata nie wpłynęła na znaczenie książek w jego wewnętrznym systemie wartości, co potwierdza cytat: "Moje dzieci, oczywiście również będą miały komputer na biurku, ale zanim do tego dojdzie, najpierw dostaną książki". Osoba, która poświęciła całe życie nakłaniając ludzi do używania komputerów, swoim dzieciom dała do ręki najpierw książki, a dopiero potem komputer...

Jeśli chcesz osiągnąć sukces w biznesie i życiu, jedną z najlepszych rzeczy, które możesz zrobić, to wyrobić sobie nawyk codziennego czytania. Naukowcy konsekwentnie stwierdzają, że jest to dobra praktyka dla zdrowia i długowieczności, nie wspominając o tym, że biznesowi giganci, tacy jak Elon Musk, Warren Buffet, Bill Gates i Mark Cuban są nałogowymi czytelnikami. Oto kilka pomysłów na tytuły, które można położyć na stoliku nocnym:


"4-godzinny tydzień pracy", Timothy Ferriss

"Pokazuje ona, jak krok po kroku zaprojektować sobie luksusowy styl życia. Zapomnij o starej koncepcji emerytury i całej reszcie planów odkładania życia na później – nie musisz czekać." 

Świetna książka o tym jak sobie ułatwiać życie. Autor ma bzika na punkcie wyciskania maksimum ze swojego życia i ciała. Książka ta opisuje metody jakie Tim stosuje, żeby być bardziej produktywnym, mieć więcej czasu i czerpać więcej przyjemności z życia. 
Książka opisuje różne metody i pomysły na wyrwanie się z pracy od 9 do 17 (niekoniecznie zwalniając się z pracy na etacie).
Możemy przeczytać historię i zwierzenia ludzi, którym się to udało właśnie dzięki tej książce.
W swojej książce Tim jest bardzo konkretny - podaje dokładnie z których aplikacji korzysta, z jakich programów, z jakich gadżetów, gdzie można je znaleźć, podaje konkretne nazwy firm i linki do stron. 
O wielu aplikacjach i programach nigdy nie słyszałem, a okazały się one bardzo przydatne.

Szczerze polecam tą książkę, świetny prezent dla kogoś (moi bracia otrzymali po egzemplarzu). Książka, która "otwiera oczy" na pewne sprawy i mocno motywuje do działania. 

Close Menu
>

Pin It on Pinterest