fbpx
Najlepszy Hosting www

Google nie lubi wolnych stron, dlatego to, jaki hosting www wybierzesz zaważy na przyszłości Twojej strony internetowej i Twojego biznesu. Jeżeli Twój biznes opiera się na pozyskiwaniu klientów z internetu (za pośrednictwem strony internetowej), dobry hosting to być, albo nie być dla Twojej firmy. Dlatego tutaj staram się odpowiedzieć na pytanie, jaki hosting powinniśmy wybrać, żeby nie martwić się o to, czy nasza strona internetowa działa, albo czy nie jest za wolna, by Google chciał ją wyświetlać w swoich wynikach.

Na Skróty: Krótkie Podsumowanie Całości

 1. Cloudways - po prostu najlepszy
  • Rodzaj: Cloud VPS
  • Ceny: od 45 zł miesięcznie
  • RABAT 20% (pierwsze 2 faktury): Przy rejestracji konta Cloudways wpisz ESTARTUPY w polu Got a Promo Code
  • Zagraniczna firma z bardzo wygodnym panelem administracyjnym, ale tylko w języku angielskim
  • Jeśli interesuje Cię najlepszy hosting dla Twojej strony - przeczytaj recenzję Cloudways i dowiedz się więcej tutaj
 2. Atthost - najlepszy dla wygodnych i początkujących
  • Rodzaj: Współdzielony
  • Główna zaleta: Wygoda
  • Ceny: od 97 zł na rok
  • Polska firma z bardzo wygodnym i funkcjonalnym panelem administracyjnym, dzięki któremu instalacja WordPressa, to kwestia paru kliknięć. Hosting bardzo szybki, ale odpowiedź serwera (TTFB) trochę wolniejsza od LH.
 3. LH - dla trochę bardziej technicznych
  • Rodzaj: Współdzielony
  • Główna zaleta: Wydajność
  • Ceny: od 123 zł na rok (pierwsza rejestracja 61,50 zł)
  • RABAT 20%: Przy zamawianiu hostingu wpisz ESTARTUPY w polu KOD PROMOCYJNY
  • Polska firma z bardzo kiepskim panelem administracyjnym, ale za to bardzo wydajnymi i szybkimi serwerami. Jeżeli zależy Ci na najwyższej wydajności hostingu, to warto się przemęczyć z ich panelem administracyjnym. Nie polecam dla dopiero początkujących WordPress-owców.
 4. JDM - dla tych, co lubią przyjść na gotowe
  • Rodzaj: Współdzielony
  • Główna zaleta: Minimum interakcji z kontem hostingowym, wszystko załatwiane przez kontakt z obsługą (nawet WordPressa instalują za nas)
  • Ceny: od 99 zł na rok
  • Polska firma hostingowa specjalizująca się w rozwiązaniach hostingowych dla WordPressa, dzięki czemu ich serwery są wydajne i szybkie. Każdy pakiet hostingowy ma ograniczoną ilość instalacji WordPressa (podstawowy pakiet = 1 strona WordPress).

Skąd tyle wiem o hostingu?

Jak widzisz, ja też stałem przed dylematem wyboru hostingu dla tego bloga. Z natury jestem niestety perfekcjonistą, dlatego podejmowanie decyzji zajmuje mi dużo więcej czasu, bo muszę mieć pewność, że podjąłem najlepszą możliwą decyzję.

To samo tyczy się wyboru hostingu. Dlatego wydałem ponad ponad 1500 zł i przetestowałem ponad 20 różnych kont hostingowych, żeby znaleźć w końcu to idealne rozwiązanie dla siebie. Postanowiłem podzielić się moimi doświadczeniami z ostatnich kilku miesięcy testów, na wypadek gdyby okazały się pomocne również Tobie.

Na zdjęciu powyżej widzisz wszystkie konta hostingowe, które testowałem (dokładnie 22).

Dla ułatwienia zarządzania wszystkimi tymi stronami testowymi korzystałem z programu ManageWP, który pozwala na łatwe aktualizowanie wszystkich stron na raz, ale też można w nim łatwo mierzyć wydajność wszystkich stron za jednym zamachem, w tym samym czasie i z tego samego miejsca, co zapewnia lepszą wiarygodność porównania.

Więcej na ten temat przeczytasz w dalszej części tego artykułu.

Jaki hosting wybrałem ja? Hosting Idealny

Ok, pewnie Cię trochę nastraszyłem, bo z tabeli powyżej wychodzi na to, że dobry hosting musi być drogi i niemożliwy do obsługi dla przeciętnego użytkownika internetu...

Czy to znaczy, że jesteśmy skazani na kiepski hosting, aż do momentu, kiedy będzie nas stać na zatrudnienie specjalisty, który zajmie się naszym hostingiem?

Nie.

Ja przeniosłem swoją stronę na hosting VPS typu Cloud, a o zarządzaniu serwerem nie mam pojęcia. Nie musiałem też zatrudniać nikogo do pomocy.

Jak to zrobiłem?

Skorzystałem z oferty firmy hostingowej Cloudways

Dlaczego jeśli hosting, to tylko Cloudways?

Cloudways to dostęp do najlepszych rozwiązań technologicznych na świecie za pomocą bardzo prostego w obsłudze interfejsu, z którym każdy laik sobie poradzi. Gdy korzystasz z takich rozwiązań jak giganty typu Google, facebook, YouTube, Twitter, Instagram, Amazon, czy chociażby nasze polskie Allegro, możesz w końcu zapomnieć o dylemacie związanym z hostingiem.

Cloudways nie posiada własnych serwerów - do hostowania kont klienckich wykorzystują oni z największe na świecie chmury obliczeniowe, a Ty możesz sobie wybrać z której chcesz skorzystać i w jakiej lokalizacji.

Możesz wybrać spośród 5 różnych chmur obliczeniowych:

Ja dla estartupy.pl wybrałem na razie najtańszą z usług - DigitalOcean, gdzie ceny zaczynają się od $10 za miesiąc.

Opłaty są naliczane w cyklu miesięcznym, dzięki czemu trochę wyższa cena hostingu jest rozłożona równomiernie na przedziale całego roku i jest lżejsza dla naszego portfela - podajemy numer karty kredytowej i co miesiąc z naszego konta jest automatycznie pobierane około 40 zł.

Otrzymujesz hosting VPS typu Cloud

Hosting Cloudways
Wydajność[usr 5]
Niezawodność[usr 5]
Łatwość Obsługi[usr 5]
Cena[usr 5]
Wsparcie Techniczne*[usr 4]

* - Mają niesamowicie obszerną bazę wiedzy i świetne wsparcie techniczne 24/7, ale w języku angielskim. Dla tych co radzą sobie z angielskim będzie to 5 gwiazdek, a pozostali muszą korzystać z translatora, co jest lekkim utrudnieniem (dlatego minus 1 gwiazdka).

Normalnie, jak już wspomniałem wcześniej korzystanie z hostingu VPS, czy serwera dedykowanego to koszmar, bo trzeba znać się na Linuxie, systemach webowych i umieć posługiwać się konsolą tekstową.

Firma Cloudways opracowała bardzo przyjazny interfejs użytkownika, który integruje się z naszym serwerem VPS i umożliwia zarządzanie nim jak zwykłym hostingiem współdzielonym. W zasadzie to, obsługa naszego VPS'a staje się łatwiejsza niż zarządzanie hostingiem współdzielonym, bo interfejs stworzony przez firmę Cloudways swoją łatwością obsługi bije na głowę większość interfejsów stosowanych przez firmy oferujące hosting współdzielony.

Dlaczego to takie ważne, jaki hosting wybrać?

Pozostawienie tej kwestii przypadkowi zazwyczaj kończy się tym, że płacisz kilka razy więcej za kilka razy gorszą usługę. Poza tym, pomijając już wyrzucanie pieniędzy w błoto, to zły wybór hostingu może skutkować sporą ilością stresu i nieprzespanymi nocami. Jeżeli Twoja strona internetowa to ważna część Twojego biznesu i/lub dochodu, a nagle się okazuje, że jest niedostępna i nie wiadomo na jak długo, bo Twoja firma hostingowa nie radzi sobie z problemami technicznymi... W takiej sytuacji możesz tylko siedzieć z założonymi rękami i czekać, ewentualnie liczyć powiększające się z dnia na dzień straty...

Wpływ na widoczność Twojej strony w internecie

Google prowadzi ranking wszystkich stron internetowych na świecie. Każda strona jest oceniana według pewnych kryteriów. Od tej oceny zależy to, jak często Google będzie pokazywał Twoją stronę w jego wynikach wyszukiwania. Jednym z kryteriów oceny Twojej strony internetowej jest jej prędkość działania, a ta w dużej mierze zależy od Twojego hostingu.

To znaczy, że kiepski hosting = kiepska ocena od Google = mniejszy ruch na Twojej stronie = mniej klientów = mniejsze dochody...

Wykres przedstawia ilość wyświetleń strony estartupy.pl w wyszukiwarce Google i konsekwencje zmiany hostingu na Cloudways

UWAGA: Obrazek powyżej nie oznacza, że na polskim hostingu współdzielonym nie da się osiągnąć dobrych rezultatów w wyszukiwarce Google! Oczywiście da się, a zdjęcie powyżej ma na celu jedynie pokazanie tego, że hosting faktycznie wpływa na wyniki w Google. Skok w liczbie wyświetleń, po przeniesieniu strony do Cloudways wynika z tego, że (trochę wstyd się przyznać, ale...) zapomniałem włączyć cache strony po jeszcze wcześniejszej przeprowadzce. Przez to średni czas ładowania strony (według Googla) wynosił około 5 sekund (powyżej 3 s to już niedobrze). Wystarczyło tylko włączyć wtyczkę do cachowania strony i mógłbym zostać tam, gdzie byłem, ale jak to mówią, "nie ma tego złego" - znalazłem dzięki temu Cloudways, gdzie zostaję już na dobre.

Jaki Hosting Współdzielony Wybrać 2020

Jeśli masz ograniczony budżet i nie stać Cię jeszcze na lepsze rozwiązania, to pozostaje Ci tylko hosting współdzielony. Na sam początek wystarczy, ale jak tylko Twój biznes, czy blog zacznie nabierać wiatru w żagle i pojawi się większy ruch, to polecam przenieść się na Cloudways, tak jak ja.

Jeśli chodzi o hosting współdzielony, to na polskim rynku wybór jest spory, dlatego tutaj pomogę Ci trochę zawęzić obszar poszukiwań. Poniżej znajdziesz listę firm, które według mnie oferują najlepszy hosting współdzielony, ale zanim zaczniesz się zastanawiać, który z tych hostingów wybrać, powiem Ci z grubsza jak to z tym współdzielonym jest i dlaczego unikać najtańszych:

 • Tak naprawdę ich wydajność jest ciężko oszacować, bo zależy ona od pory dnia i ruchu na pozostałych stronach znajdujących się na tym samym serwerze.
 • Warto wybrać firmę renomowaną, która dba o wizerunek swojej marki, bo tutaj są najmniejsze szanse na występowanie tzw. oversellingu
 • Overselling to upychanie jak najwięcej stron na jednym serwerze, żeby maksymalizować zyski - dla serwera jest to bez różnicy, obsłużyć 10, 100, a nawet 1000 kont hostingowych, ale różnicę widać w tym jak te strony będą działały - im więcej ludzi w restauracji, tym dłużej czeka się na jedzenie...
 • Wyższa cena hostingu działa jak filtr - najtańsze hostingi przyciągają cwaniaków, którzy stosują różne sztuczki, niekoniecznie lubiane, lub dozwolone na przykład przez Google. Mając swoją stronę na tym samym serwerze można oberwać rykoszetem - sytuacja z życia wzięta - miałem pocztę na linuxpl, z której nie dochodziły żadne maile do mojego klienta w Norwegii i to nie, że trafiały do spamu, tylko po prostu nigdzie się nie pojawiały. Do mnie dochodziło wszystko, a do niego nic. Okazało się, że firma hostująca jego skrzynkę email blokowała całkowicie wszystko z mojego serwera, bo ich klienci dostawali mnóstwo spamu z tych adresów IP.

No to teraz, jeśli potrzebny Ci hosting współdzielony, to proponuję Ci przyjrzeć się tym firmom:


Podsumowując

Wydajność - jeżeli bardzo zależy Ci na wydajności i nie boisz się trochę "ubrudzić rąk", to jednak wybrałbym LH - ich panel administracyjny jest bardzo przestarzały i niezbyt przyjazny użytkownikowi, ale za to jeśli chodzi o wydajność serwerów i stabilność w ich działaniu, to wygrywają z konkurencją. Ostatecznie serwer ma działać, a nie ładnie wyglądać, a ewentualne niedogodności (gdy napotkasz jakieś problemy) ich obsługa techniczna postara się naprawić.

Wygoda - jeżeli należysz do osób, które cenią sobie bardziej wygodę i prostotę to tutaj wybrałbym atthost - ich panel administracyjny, może nie aż tak zaawansowany i dopracowany jak w przypadku firmy dhosting, ale też jest bardzo prosty w obsłudze i przede wszystkim funkcjonalny, a cena dużo niższa niż w dhosting. Ich obsługa techniczna, tak jak w LH jest przez cały dzień gotowa do pomocy poprzez chat. Ich serwery działają bardzo stabilnie i szybko.

Minimum Obsługi - jeśli chcesz mieć dobry hosting, ale interakcje z kontem hostingowym chcesz utrzymać na totalnym minimum, to nie ma lepszego hostingu dla Ciebie niż jdm. Pod warunkiem oczywiście, że Twoja strona działa na WordPressie.

Jakich hostingów unikać?

Mimo, że ciężko komuś doradzić najlepszą firmę hostingową, to z tymi nie najlepszymi jest już trochę łatwiej. Dlatego, na wstępie, nie polecam Ci firm:

 • home.pl,
 • az.pl,
 • kei.pl,
 • domena.pl

Głównie ze względu na ceny przedłużeń usług na kolejne lata. Są to firmy bardzo drogie, a jakością i wydajnością wcale nie odstające od pozostałych firm hostingowych, których ceny są kilkukrotnie niższe. Wiem, bo sprawdziłem, a oto rekordzista:

Jednym z ważniejszych parametrów Twojej strony to prędkość jej wczytywania, a ta w dużej mierze zależy od konta hostingowego. Na prędkość strony wpływa też oczywiście sam jej projekt, dlatego ja swoje testy przeprowadzałem na dokładnie identycznych stronach internetowych zamieszczonych na różnych kontach hostingowych. I tak na przykład, porównując naszego rekordzistę powyżej, do 3 razy tańszej konkurencji

Jak widać droższe nie znaczy lepsze...

Nie polecam również firmy

 • ovh.pl

Nie ma to nic wspólnego z ich serwerami ani cenami, panel administracyjny też nie jest najgorszy, ale obsługa techniczna to tragedia. Chodzi tutaj o polską obsługę techniczną konkretnie, bo wiem, że pozostałe radzą sobie dużo lepiej. Ma to pewnie związek z tym, że nie jest to Polska firma. Już sama rejestracja konta przebiega dosyć opornie. Można zapłacić online, ale po opłaceniu rachunku nic się nie dzieje, dopiero po kontakcie telefonicznym (co też wymaga cierpliwości) okazało się, że przeoczyłem w jakimś mailu informację, że muszę przesłać:

- kopia dokumentu potwierdzającego tożsamość (tj. jedynie awers dowodu osobistego lub paszport)WAŻNE: prosimy również napisać numer zamówienia i/lub NIC handle (Numer Klienta) na odrębnej kartce papieru i umieścić ją obok dokumentu, tak aby wszystko było widoczne na jednym zdjęciu,- kopia potwierdzenia adresu zamieszkania (rachunek za prąd/gaz, wyciąg bankowy, rachunek za telefon stacjonarny/komórkowy lub zaświadczenie o adresie zamieszkania wydane przez urząd miasta lub gminy, itd.). 

Do tego informatycy najwyraźniej działają szybciej niż obsługa klienta. Pojawił mi się błąd podczas instalacji WordPressa i nie mogłem nic zrobić. Było późno, więc nie mogłem nigdzie zadzwonić (chyba że za granicę). Napisałem więc zgłoszenie (albo dwa). Na drugi dzień sprawdziłem ponownie moje konto, błąd zniknął (po kilkunastu godzinach). Ja natomiast odpowiedź od polskiego biura obsługi klienta dostałem po 2-3 dniach.

Nadal nie wiesz który hosting wybrać?

Szukasz hostingu i mimo mojej listy powyżej nadal nie wiesz, który pakiet hostingowy i której firmy wybrać?

Hosting na Prostą stronę wizytówkę

Bez formularza kontaktowego:

Jeżeli szukasz hostingu na bardzo prostą stronę wizytówkę i nie potrzebujesz niczego specjalnego, tylko pokazać parę zdjęć, mapkę, napisać kim jesteś i podać dane do kontaktu, to może wcale nie potrzebujesz hostingu... Taką prostą stronę możesz zrobić w ciągu paru godzin i to całkowicie za darmo.

Jeśli potrzebujesz własną domenę, to możesz podpiąć ją pod taką darmową stronę. Będziesz musiał kupić tylko domenę. Polecam Ci wtedy firmę SeoHost, bo mają najniższe ceny za domeny (jakieś 40 zł netto za rok).

Zobacz jak zrobić stronę internetową całkowicie za darmo tutaj (kurs online)

Z formularzem kontaktowym:

Jeśli chcesz mieć na swojej stronie formularz kontaktowy, gdzie ludzie podają swoje adresy email, to raczej radziłbym wybrać płatny hosting, który oferuje umowę powierzenia danych osobowych - RODO.

W tym przypadku polecam firmę hostingową SeoHost i ich najtańszy pakiet hostingowy WordPress:

 • Tani hosting
 • Niskie ceny za domeny

Hosting dla bloga, strony firmowej, portfolio lub małego sklepu

Na początek - dla aktywnych, niezdecydowanych przedsiębiorców z pomysłami:

W tym przypadku polecam firmę hostingową atthost i ich podstawowy pakiet hostingowy Professional SSD. Jest to bardzo uniwersalne konto hostingowe, dobre w zasadzie do wszystkiego i bardzo proste w obsłudze dzięki ich panelowi administracyjnemu. Nie ma ograniczeń na ilość stron i ceny bardzo korzystne. Usuwanie i tworzenie nowych stron to pestka i trwa 15 minut.

Na początek - dla osób zdecydowanych, z konkretnym pomysłem i kierunkiem, ale jeszcze ograniczonym budżetem:

Jeśli już wiesz na 100% co chcesz robić i koniec z eksperymentowaniem, to polecam konto hostingowe firmy LH. Tutaj zarządzanie kontem i stronami jest trochę utrudnione przez kiepski panel administracyjny, dlatego jak dopiero się uczysz tworzyć strony albo co chwilę kasujesz i tworzysz nowe strony na różnych domenach i subdomenach to LH utrudnia mocno pracę. Ale za to mają bardzo wydajne serwery, więc jak masz tylko jedną stronę, to warto poświęcić trochę więcej czasu i postawić stronę raz i cieszyć się lepszymi prędkościami.

Na początek - dla blogów i sklepów z dużą ilością zdjęć i ze sporą listą mailingową, prowadzących większe kampanie reklamowe

W tym przypadku bardzo dobrze sprawdza się firma dhosting - duża ilość zdjęć dlatego, że dają sporo miejsca na start (50GB), a duża lista mailingowa, bo jest to tzw. elastyczny hosting - rozesłanie kampanii reklamowych skutkuje nagłym skokiem ruchu na serwerze, przez co w przypadku większych newsletterów strona taka może zostać zablokowana. Uruchamiając funkcję skalowania na hostingu dhosting możemy się przed tym zabezpieczyć - serwer dostosuje się do wzmożonego ruchu (zwiększy tymczasowo moc serwera), my za dodatkowe zasoby hostingu zapłacimy grosze, ale za to będziemy mogli spać spokojnie, bo strona na pewno pozostanie aktywna przez cały czas. Do tego ich panel administracyjny i obsługa jest naprawdę na wysokim poziomie. Zarządzania kontem hostingowym, pocztą i skrzynkami pocztowymi jest bardzo proste i intuicyjne. Świetny hosting dla większych firm i stron, które inwestują już sporo w marketing.

Hosting dla poważnych biznesów, które cenią sobie najlepsze rozwiązania

Jeżeli masz już poważny biznes, dla którego chcesz najwyższej klasy hosting, to tylko Cloudways. Ceny tutaj zaczynają się od 40 zł miesięcznie, ale jest to najlepszy hosting, kropka. Moja strona estartupy.pl działa już na tym hostingu i jestem mega zadowolony. Jest trochę drożej, ale od przeniesienia się do Cloudways, jakby w końcu kamień mi z serca spadł - kwestia jakości hostingu już dla mnie nie istnieje. Dodatkowo od czasu zmiany hostingu Google jakoś bardziej lubi moją stronę, bo pokazuje moje treści dużo częściej.

Podsumowując

 1. Atthost - gdy zaczynasz przygodę z internetem i potrzebujesz dobrego hostingu na początek i do testów
 2. LH - gdy masz już stronę i szukasz dla niej przytulnego kąta, gdzie dobrze się nią zajmą
 3. dhosting - gdy twój biznes przybierze trochę na wadze, ten hosting sobie poradzi
 4. jdm - gdy wolisz oddać obsługę konta hostingowego całkowicie w ręce obsługi technicznej.
 5. Cloudways - najlepszy hosting, ale to jest hosting Cloud VPS dla WordPressa. (zobacz moją recenzję tutaj)

Najlepszy Hosting - Podsumowanie Kilku Miesięcy Testów

Tutaj pomogę Ci dobrać najlepszy hosting dla Ciebie. Najlepszy hosting to pojęcie względne, bo zależy od tego, jakie są Twoje potrzeby, jaką stronę zamierzasz na nim trzymać, na jakim poziomie jest Twoja wiedza techniczna itd.

Problem z wyborem hostingu polega na tym, że na pierwszy rzut oka wszystkie wyglądają tak samo, dlatego większość ludzi podejmuje decyzję na podstawie tego, co rzuca się w oczy najbardziej - czyli cena i znajomość marki (im częściej widzimy logo takiej firmy, tym chętniej kupujemy). Niestety jest to bardzo zgubna metoda, a kluczem do dobrej decyzji jest znajomość podstawowych cech najlepszych kont hostingowych:

Cena przedłużeń (brutto):

Poniższe obliczenia to mój koszt utrzymywania strony estartupy.pl na hostingu Cloudways:

Hosting (najtańsza konfiguracja)10 $ / miesiąc
Domena (aftermarket.pl)60 zł / rok
Konto poczty email (Google G Suite) 5,20 € / miesiąc
Obsługa poczty z serwera (Cloudways)0.1 $ / miesiąc
CloudwaysCDN (StackPath)1 $ / 25 GB
RAZEMokoło 70 zł / miesiąc

Cena przedłużeń (brutto):

Najtańsza konfiguracja122 zł / rok
Domena110,7 zł / rok
RAZEMokoło 19 zł / miesiąc

Co to jest najlepszy hosting - czym się charakteryzuje

Żeby wybrać najlepszy hosting, musimy zdefiniować, co to ten najlepszy hosting tak w ogóle jest i czym się charakteryzuje:

Uptime - czas nieprzerwanej pracy serwera i dostępności usług, które oferuje

Jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia przy wyborze dobrej firmy hostingowej jest uptime. Jest to miara procentowa czasu, kiedy twoja witryna funkcjonuje i jest dostępna dla odwiedzających. Im wartość uptime jest bliższa 100%, tym lepiej.

Dobre firmy hostingowe obiecują i zapewniają bardzo wysoki procent czasu sprawności.

Firma zapewniająca najlepszy hosting dokłada wszelkich starań, oferując:

 • Zduplikowane serwery w jednym centrum danych - jeśli serwer, na którym znajduje się Twoja witryna przestaje działać, uruchamia się duplikat serwera, aby nie było przerwy w pracy.
 • Zduplikowane serwery w wielu centrach danych - jeśli dojdzie do klęski żywiołowej, duplikat serwera w tej samej lokalizacji nie utrzyma Twojej witryny. Jeśli jednak zduplikowane serwery znajdują się w wielu lokalizacjach po różnych stronach kraju lub nawet na innym kontynencie, Twoja witryna ma znacznie większą szansę na nieprzerwaną pracę, bez względu na okoliczności.
 • Gwarancja bezawaryjności - najlepsze firmy hostingowe oferują gwarancję bezawaryjności, a jeśli nie dotrzymają obietnicy, zrekompensują Ci utracone interesy bezpłatnymi usługami lub bezpośrednio zapłacą odszkodowanie.

Prędkość - czas odpowiedzi serwera i wczytywania strony

Czas, jaki Twoja strona potrzebuje na załadowanie się w przeglądarce jest krytyczny. Powolne witryny tracą potencjalnych klientów, a tym samym możliwość zarobienia pieniędzy.

Im szybciej, tym lepiej, dlatego dobre firmy hostingowe nieustannie dążą do zwiększenia szybkości hostowanych witryn.

Firma zapewniająca najlepszy hosting:

 • Używa serwerów z dyskami półprzewodnikowymi (SSD) - dyski SSD są znacznie szybsze niż tradycyjne dyski twarde podczas uzyskiwania dostępu do danych.
 • Ogranicza liczbę witryn, które współdzielą jeden serwer - zwiększa to ilość zasobów dostępnych dla każdej witryny na serwerze hostingu współdzielonego.
 • Używa buforowania, aby wstępnie załadować niezmienione części witryny - gdy część witryny jest buforowana, można ją wyświetlić znacznie szybciej, ponieważ serwer nie musi budować jej za każdym razem, gdy jest wyświetlana.

Bezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo to gorący temat dla małych firm, ponieważ coraz więcej z nich jest atakowanych. Dobre firmy hostingowe chronią Twoją witrynę przy użyciu standardowych środków bezpieczeństwa.

Firma oferująca najlepszy hosting zapewnia bezpieczeństwo Twojej strony przez:

 • Zautomatyzowane skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania - jeśli mamy szczęście (w nieszczęściu), to złośliwe oprogramowanie spowoduje jedynie, że nasza witryna przestanie działać. W najgorszym scenariuszu oprogramowanie takie może przejąć kontrolę nad witryną i wykorzystać ją do wysyłania spamu, a nawet do przeprowadzania ataków na inne witryny, co może zniszczyć reputację, nad którą tak ciężko pracowaliśmy. Automatyczne skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania ostrzega o zagrożeniu, dzięki czemu możesz lepiej chronić swoją firmę.
 • Integracja z dostawcami usług CDN - wiele najlepszych firm hostingowych zaczęło oferować integrację z dostawcami usług CDN (ang. Content Delivery Network), co zapewnia lepsze bezpieczeństwo, a także inne przydatne funkcje dla Twojej witryny.
 • Zarządzanie zaporą Firewall - ochrona witryn hostowanych przez firmę hostingową przy użyciu zapory firewall to już standard. Wielkie firmy hostingowe wykraczają poza to, umożliwiając każdemu klientowi skonfigurowanie własnej zapory firewall indywidualnie, dzięki czemu mogą zarządzać dostępem i bezpieczeństwem 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez kontaktowania się z pomocą techniczną.

Wsparcie techniczne

Gdy potrzebujesz pomocy, potrzebujesz dużo frustracji w zarządzaniu witryną swojej małej firmy. Dobre firmy hostingowe oferują system przesyłania zgłoszeń, które są następnie rozpatrywane przez ich pracowników.

Firmy oferujące najlepszy hosting zapewniają:

 • Wsparcie na żywo (chat) - nie ma nic lepszego niż odebranie telefonu i skontaktowanie się z żywą osobą, która może odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci rozwiązać problemy od razu.
 • Baza wiedzy i samouczki - po co w ogóle dzwonić, jeśli możemy sami znaleźć odpowiedź, lub dowiedzieć się, czego potrzebujemy za pomocą samouczka?
 • Fora społecznościowe - stanowią one doskonałe zasoby do nauki i rozwiązywania problemów z którymi spotykają się inni, a jeśli firma jest znana i istnieje długo, to na pewno ktoś wcześniej przed nami miał ten sam problem.

Limity

Limity mogą zniszczyć budżet na hosting Twojej witryny. Dobre firmy hostingowe oferują więcej zasobów niż potrzebujesz w rozsądnych cenach.

Firmy zapewniające najlepszy hosting oferują:

 • Nieograniczone wszystko - tak, nie ma granic, jeśli chodzi o:
  • Miejsce na kod, pliki i bazę danych witryny;
  • Ruch odwiedzający Twoją witrynę;
  • Ilość domen i subdomen
  • Konta email i FTP.

Inne

Najlepsze firmy hostingowe oferują również następujące korzyści:

 • Kopie zapasowe - istnieje mnóstwo powodów, dla których warto wykonywać kopię zapasową witryny. Niestety w natłoku codziennych obowiązków wiele małych firm zapomina o tym ważnym zadaniu. Najlepsze firmy hostingowe pomagają w tym, wykonując kopię zapasową witryny za nas.
 • Prywatność domeny - jeśli skrzynka odbiorcza jest pełna spamu, jednym z głównych sprawców może być wpis w rejestrze domen. Prywatność domeny ukrywa Twoją tożsamość, zastępując Twoje dane osobowe danymi firmy hostingowej.
 • SSL / TSL - jeśli na swojej stronie masz sklep e-commerce, musisz zagwarantować prywatność danych osobowych i informacji o płatności klienta, korzystając z certyfikatów bezpieczeństwa Single Socket Layer (SSL) lub jego następcy, Transport Layer Security (TLS). Najlepsze firmy hostingowe obsługują różne odmiany certyfikatów, a nawet mogą sprzedać Ci własny.
 • Autoinstalator aplikacji - dzięki autoinstalatorowi możesz szybko i łatwo zainstalować na swoim koncie hostingowym np. WordPressa lub inny podobny CMS.

Pakiety

Wymagania dotyczące hostingu są różne dla różnych firm. Dobre firmy hostingowe, aby sprostać potrzebom różnych klientów, oferują zarówno hosting współdzielony, VPS, jak i serwery dedykowane.

Firmy z najlepszym hostingiem oferują jeszcze więcej opcji:

 • Różnorodność pakietów hostingowych w ramach każdego typu - w świecie hostingu współdzielonego i serwerów dedykowanych nadal jest miejsce na udoskonalenie oferty tak, by lepiej dopasować ją do różnych potrzeb klientów. Wielkie firmy hostingowe oferują pakiety, które łączą różne elementy wszystkich wyżej wymienionych produktów na różnych poziomach cenowych, aby dopasować je do Twojego budżetu.
 • Łatwe migracje pomiędzy różnymi pakietami - wraz z rozwojem firmy rosną też wymagania Twojej strony internetowej co do hostingu. Najlepsze firmy hostingowe ułatwiają zmianę z jednego pakietu hostingowego na drugi, umożliwiając płynne skalowanie w miarę rozwoju Twojej firmy.

Lepszy Hosting to nawet do 101,7% Więcej Dochodu!

Zobacz na konkretnym przykładzie, co może oznaczać dla Twojej firmy zmiana na lepszy hosting dla Twojej firmowej strony internetowej. Pokażę Ci jak to działa na przykładzie zakładu fryzjerskiego z Warszawy. Aż ciężko uwierzyć jak ogromne korzyści może to przynieść!

Google kładzie coraz większy nacisk na szybkość działania stron internetowych. Jest to jeden z punktów, które wpływają na ranking Twojej strony internetowej. Szybkie strony Google wynagradza wyższymi pozycjami w jego wynikach wyszukiwania. Bez dobrego hostingu będzie trzeba zadowolić się resztkami. Bez dobrego hostingu strony spadają w rankingach Google. Dlatego dobry i szybki hosting jest bardzo ważny.

W dzisiejszych czasach wszystko przenosi się do internetu, stron w internecie przybywa z dnia na dzień. Coraz ciężej jest się przebić przez gąszcz konkurencji, dlatego trzeba wyciskać ile się da z każdej okazji na przeskoczenie konkurencji, jedna pozycja wyżej w wynikach wyszukiwania Google to dla wielu firm być albo nie być, bo oznacza mieć, albo nie mieć klientów.

Z badań wynika, że różnica w ilości kliknięć pomiędzy pozycją pierwszą, a drugą w wynikach wyszukiwań Google, to aż 17,85‬%. Zależność tą przedstawia poniższy wykres:

Źródło

CTR (ang. Click Through Rate) to współczynnik klikalności, oznaczający stosunek między ilością kliknięć, a ilością wyświetleń reklamy, posta, lub zajawki strony w wynikach wyszukiwania przeglądarki internetowej. Mierzy się go w procentach. Im lepiej reklama jest odbierana przez klienta (jest lepiej ukierunkowana), tym przeważnie lepszy CTR osiąga.

Powyższy wykres zależności CTR od pozycji w wynikach wyszukiwania Google przedstawiony w postaci tabeli z konkretnymi danymi liczbowymi:

PozycjaCTR
135.4 %
217.55 %
310.73 %
47.11 %
55.03 %
63.71 %
72.8 %
82.18 %
91.74 %
101.48 %

Co to oznacza dla Ciebie i Twojej strony?

Ma to wpływ na ilość odwiedzających Twoją stronę internetową, czyli na ilość potencjalnych klientów i ostatecznie na wysokość zarobków!

Weźmy na przykład zakład fryzjerski z Warszawy:

W ciągu miesiąca aż 18100 osób szuka fryzjera w Warszawie wpisując w wyszukiwarce frazę “fryzjer warszawa”.

To znaczy, że jeśli masz zakład fryzjerski w Warszawie i Twoja strona internetowa dla tego słowa kluczowego pokazuje się na pozycji 2 w wynikach wyszukiwania Google, to odwiedza ją miesięcznie około 3 176 osób.

Jeśli teraz zmiana hostingu na lepszy pozwoli Ci wskoczyć na miejsce 1, to miesięcznie Twoją witrynę będzie odwiedzało o 3 230 osób więcej!

To aż 2 x więcej potencjalnych klientów = 2 x więcej w kieszeni!

Nie lekceważ tego aspektu Twojej strony internetowej. Nie odkładaj tego w nieskończoność. Sprawdź jakość swojego Hostingu już dzisiaj.

Możesz zobacz jak Twoja strona internetowa i hosting, z którego korzystasz wypada w rankingu Google za pomocą specjalnych narzędzi Google! To bardzo proste!

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://estartupy.pl/jak-sprawdzic-hosting/

Inni na temat hostingu - znalezione w sieci

Co mówią i co polecają inni ... (już wkrótce)

Słownik Podstawowych Pojęć

Znajomość podstawowej terminologii wydaje się być jednym z największych wyzwań podczas dokonywania wyboru serwera, dlatego przygotowałem dla Ciebie krótką listę podstawowych pojęć:

Hosting

Kompleks różnych usług i funkcji, które pozwalają na umieszczenie strony internetowej i wszystkich powiązanych z nią plików w Internecie. Umożliwia on dodawanie domen i subdomen, konta email, bazy danych, a także zmieniać niektóre parametry serwera, np. takie jak wersję interpretera PHP.

Hosting Współdzielony

Najtańszy i najbardziej popularny rodzaj hostingu. Świetne rozwiązanie dla startupów. Właściciele tego typu kont współdzielą fizyczny serwer i jego zasoby (procesor, pamięć RAM, dysk, itd.). W zależności od firmy hostingowej, zazwyczaj konta te różnią się od siebie pod względem parametrów i limitów. Występują pod różnymi nazwami, np: hosting, hosting www, konto hostingowe, hosting internetowy, serwer www.

Hosting VPS

Złoty środek - hosting VPS (ang. Virtual Private Server) nagradza Cię większą częścią serwera. W rzeczywistości zapewnia to lepszą wydajność i mniejsze ryzyko zablokowania witryny (witryn) z powodu złej okolicy serwera (czyli z powodu posiadania strony na serwerze, którego ktoś inny używa do np. spamowania). Hosting VPS daje Ci dostęp do systemu operacyjnego serwera, a to oznacza większe pole manewru jeśli potrzebujesz nietypowej konfiguracji serwera.

Hosting dedykowany

Najbardziej zaawansowane rozwiązanie. Otrzymujesz cały serwer - albo nawet kilka serwerów - tylko dla siebie i swojej witryny. Dedykowane serwery są ściśle zalecane, jeśli witryna działa z dużymi bazami danych lub zawiera wiele plików multimedialnych.

Cloud Hosting

Hosting w chmurze (ang. Cloud Hosting), jest to sieć połączonych ze sobą fizycznych serwerów. Wszystkie serwery przechowują te same informacje, które mogą być wykorzystane do zwiększenia wydajności twoich stron internetowych -  chmura nie jest ograniczana przez dostępne zasoby (np. pamięć RAM czy procesor).

Serwer

Komputer podłączony na stałe (24/7) do sieci Internet. Połączenie sprzętu i oprogramowania, które służy do umieszczenia witryny w Internecie. Każdy serwer ma podstawowy zestaw cech: wydajność sprzętu, przepustowość, system operacyjny, pamięć RAM itp.

Serwerownia

Serwerownia (ang. Datacenter), to pomieszczenie w którym Twoja firma hostingowa utrzymuje wszystkie (lub dużą część) swoich serwerów. Dobre serwerownie są dobrze zabezpieczone, chronione przed pożarem i mają dobrą wentylację.

SEO

Skrót od Search Engine Optimization (optymalizacja pod kątem wyszukiwarek internetowych) Połączenie usług służących podniesieniu rangi/pozycji Twojej witryny na listach wyników wyszukiwania. Jakość SEO często zależy od hostingu.

Przestrzeń na dysku

Przestrzeń na dysku (HDD lub SSD), to miejsce na dysku twardym serwera, które można wykorzystać do przechowywania witryny i wszystkich powiązanych plików.

HDD

Dysk twardy komputera (ang. Hard Disc Drive, napęd dysku twardego). Jest to dysk z ruchomymi talerzami, na które dane nanoszone są w postaci nośnika magnetycznego.

SSD

Nowa generacja dysków twardych komputera (ang. Solid-State Drive), budowane w oparciu o pamięć Flash (ta sama technologia, co w pamięciach przenośnych na USB). Największe ich zalety to szybkość działania, brak elementów ruchomych i mniejsza awaryjność.

Przepustowość

Cecha określająca maksymalną prędkość oraz ilość informacji przychodzących i wychodzących, które mogą być przetworzone w jednostce czasu przez Twój plan hostingowy.

Transfer

Ilość danych, jaką można wysłać lub pobrać z serwera (konta hostingowego) w ciągu miesiąca.

CPU / Core

Często nazywane procesorem, urządzenie to przetwarza duże ilości informacji i zadań. Zwykle CPU ma znaczenie tylko przy zakupie dedykowanego serwera lub chmury obliczeniowej.

Panel administracyjny

Oprogramowanie służące do zarządzania oprogramowaniem hostingowym i sprzętem (jeśli to możliwe). Panel sterowania umożliwia wydajniejsze zarządzanie kontem hostingowym oraz jego wszystkimi usługami i parametrami.

CMS

System zarządzania treścią (ang. Content Management System). System CMS pozwala na zarządzanie treścią stron internetowych z poziomu przeglądarki internetowej. Najpopularniejszym systemem CMS na tą chwilę jest WordPress.

System operacyjny

Środowisko używane do instalowania wielu narzędzi programistycznych, które umożliwiają administrowanie hostingiem i jego funkcjami.

RAID

System bezpieczeństwa używany do ochrony danych na dyskach twardych za pomocą skomplikowanego przechowywania wielowarstwowego.

Uptime

Czas działania serwera - ilość czasu, w którym serwer jest online i działa poprawnie, bez żadnych awarii. Im wyższy czas dostępności, tym lepiej.

PHP

Skryptowy język programowania zaprojektowany do generowania stron internetowych i budowania aplikacji webowych w czasie rzeczywistym.

Co to jest Serwerownia - Centrum Danych (ang. Data Center)

Jeżeli mówimy o hostingu i serwerach, to nie można nie wspomnieć o serwerowniach. Serwerownia, jak sama nazwa wskazuje, to pomieszczenie, w którym przechowuje się serwery. Firmy hostingowe jednak częściej stosują nazwę Centrum Danych dla swoich serwerowni, lub jej angielski odpowiednik - Data Center. To dlatego, że większość firm hostingowych nie posiada własnych serwerowni, tylko korzysta z usług wyspecjalizowanych w przechowywaniu danych firm (Centrum Danych), gdzie przechowują swoje serwery.
Tego typu Data Center to prawdziwy bunkier, gdzie bezpieczeństwo naszych danych jest gwarantowane wielością różnego rodzaju systemów zabezpieczeń.
Dobre Centra Danych charakteryzują się:
Kontrolą dostępu - tylko wykwalifikowani pracownicy mają dostęp do serwerów
Zabezpieczeniami antywłamaniowymi - nikt nie ukradnie dysków z danymi
Dobrym Monitoringiem
Zabezpieczeniami przeciwpożarowymi
Odpowiednimi systemami wentylacji utrzymującymi elektronikę w dobrej kondycji - czyli odpowiednie chłodzenie, niski poziom wilgotności powietrza, minimum zanieczyszczeń w powietrzu, itp.
Odpowiednią lokalizacją - niskie zagrożenie ze strony wybryków natury, jak powodzie, trzęsienia ziemi, czy huragany

Najlepszy Hosting www
Spis Treści
chevron-down
Share via
Copy link