Jak znaleźć uszkodzone linki
Uszkodzone linki odsyłają odwiedzających donikąd i mogą wpływać negatywnie na pozycjonowanie i SEO strony internetowej.
Podczas tworzenia strony internetowej często umieszcza się linki tymczasowe (atrapy linków), w postaci zwykłego znaku hashtagu (#).
Gdy zaimportujesz jakąś gotową stronę demo motywu WordPress, to takie strony aż roją się od tego typu linków tymczasowych – np. każda ikona do social mediów, to taki link (hashtag) prowadzący donikąd.
Nie chcesz, aby Twoja strona została oficjalnie uruchomiona z takimi linkami, bo mogą one denerwować odwiedzających i wpływać negatywnie na SEO.
Jak znaleźć uszkodzone linki na stronie
Najbardziej dokładnym i skutecznym sposobem na sprawdzenie niedziałających linków jest zrobienie tego ręcznie. Nie musisz klikać na każdy przycisk lub link na swojej stronie, możesz po prostu najechać na niego myszką i w lewym dolnym rogu przeglądarki internetowej powinien pojawić się podgląd miejsca, w które link ten kieruje:
Sprawdzając tylko podgląd miejsca docelowego linku (jak pokazano powyżej) możesz szybko przelecieć po każdym z linków na swojej stronie i sprawdzić gdzie prowadzi.
Jak znaleźć niedziałające linki w sposób zautomatyzowany
Program do sprawdzania uszkodzonych linków, taki jak Dead Link Checker, przeskanuje Twoją stronę internetową i powiadomi Cię o wszelkich uszkodzonych linkach. Jednakże, nie jest to rozwiązanie skuteczne w 100%, bo link o wartości „#” nie jest tutaj postrzegany jako niedziałający link, nawet jeśli prowadzi on donikąd i prawdopodobnie powinien być naprawiony.