Co to jest dropshipping i jak na nim zarobić?

Istnieje wiele modeli sprzedaży internetowej, które mają na celu ułatwienie prowadzenia sklepów internetowych w efektywny sposób. Jednym z takich rozwiązań jest dropshipping, którego popularność ostatnim czasie intensywnie rośnie. Co to jest Dropshipping, co kryje się za tajemniczym określeniem i jak efektywnie z niego korzystać?

Co to jest dropshipping?

Dropshipping to jeden z modeli logistycznych wykorzystywanych w sprzedaży internetowej. Polega on na przeniesieniu procesu dostawy towaru na dostawcę. To prosty mechanizm: ty odpowiadasz za gromadzenie zamówień użytkowników sklepu, które potem przekazujesz hurtowniom lub producentom, po których stronie leży rzetelna dostawa towarów.

Dlaczego dropshipping się opłaca?

Z pozoru banalne rozwiązanie stosowane dość powszechnie niesie ze sobą sporo korzyści dla początkującego właściciela sklepu internetowego. Oto kilka z powodów, dla których warto zacząć stosować się do zasad dropshippingu:

 • Obniżenie kosztów prowadzenia sklepu. Nie musisz posiadać magazynu, który – jak wiadomo – nigdy nie jest tani w wynajmie,
 • Niskie ryzyko finansowe dla twojego e-biznesu,
 • Możliwość otwarcia sklepu internetowego nawet z ograniczonym kapitałem,
 • Brak „zamrażania” finansów – nie inwestujesz w towar, który później „kurzy” się w magazynie, a jedynie ten aktualnie potrzebny,
 • Skrócony czas dostawy towaru do klienta,
 • Oszczędność czasu – nie zaprzątając sobie głowy dostawą, możesz poświęcić się innym aspektom prowadzenia sklepu.

Dlaczego na dropshippingu możesz zarobić?

Sklep, który stosuje się do dropshippingu zarabia na różnicy w cenach towaru. Jeśli nawiążesz długofalową współpracę z dostawcą, to niemal pewne, że otrzymasz atrakcyjny rabat. Stali klienci hurtowni mogą liczyć na relatywnie lepsze zyski.

Czy dropshipping ma wady?

W praktyce, jedyną wadą dropshippingu jest całkowita zależność dostawy od dostawcy. Może zdarzyć się, że klient złoży u ciebie zamówienie, a hurtownia nie będzie dysponowała akurat konkretnymi produktami, zmuszając go do oczekiwania. W praktyce, nie możesz mieć pewności, że dostawca wywiąże się z wysyłki w zadeklarowanym czasie. Dlatego też, decydując się na dropshipping warto podejmować współpracę z dobrze ocenianymi hurtownikami.

Kto powinien spróbować dropshippingu?

Dropshipping jest rozwiązaniem dobrym dla każdego, kto planuje otworzyć własny, internetowy biznes. Ta strategia opłaci się w szczególności tym, którzy:

 • Stawiają pierwsze kroki w e-biznesie,
 • Nie dysponują dużym kapitałem,
 • Chcą handlować w sieci lecz jeszcze nie wiedzą, jaki towar opłaca się sprzedawać,
 • Handlują na Allegro lub innych portalach aukcyjnych,
 • Sprzedają produkty o dużych gabarytach (np. meble), których wysyłka jest droga i problematyczna.

Podsumowując

Dropshipping to doskonałe rozwiązanie, które ułatwi wejście w e-biznes początkującym przedsiębiorcom. Podejmując współpracę z godnym zaufania dostawcą zaoszczędzisz czas i pieniądze na wysyłce. Dzięki temu, będziesz mógł w spokoju skupić się na rozwijaniu swojego „raczkującego” sklepu internetowego.

Jak założyć sklep internetowy

Jeśli dopiero myślisz o uruchomieniu własnego sklepu internetowego, to koniecznie sprawdź ten wpis: https://estartupy.pl/jak-zalozyc-sklep-internetowy/

Dowiesz się z niego jak uruchomić sklep internetowy na platformie WordPress, jednym z najpopularniejszych systemów do tworzenia profesjonalnych stron internetowych, również w modelu dropshipping.

Jeśli interesuje Cię sklep internetowy WordPress w modelu Dropshipping, to napisz do mnie. Doradzę Ci (a może nawet pokażę) jak to zrobić i co będzie Ci potrzebne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *