fbpx

Google Search Console - Pozycjonowanie / SEO

Twojej strony internetowej nie widać w wyszukiwarce? Google Search Console to najważniejsze narzędzie w pozycjonowaniu stron i SEO. Jeżeli jeszcze go nie używasz, to koniecznie obejrzyj film poniżej. Dzięki niemu dowiesz się, dlaczego Google nie chce pokazywać Twojej strony internetowej w swoich wynikach wyszukiwań.

Przydatne Linki

Google Search Console

Google Search Console, to narzędzie udostępniane za darmo przez firmę Google i jest to najważniejsze narzędzie w pozycjonowaniu stron internetowych w wyszukiwarkach, czyli tzw. SEO.

W Google Search Console zobaczysz jak Twoja strona radzi sobie w wyszukiwarce Google.

Zmierzysz ilość ruchu pochodzącego z wyszukiwarki Google, sprawdzisz, czy Google znalazł jakieś problemy na twojej stronie, czy problemy te nie sprawiają, że jest ona rzadziej pokazywana, albo całkowicie blokowana i generalnie dowiesz się, co musisz poprawić na swojej stronie internetowej, żeby zwiększyć jej skuteczność w wyszukiwarce Google.

Google Search Console pomaga analizować i optymalizować treści na stronie.
Dowiesz się dzięki jakim zapytaniom ludzie najczęściej trafiają do Twojej witryny, sprawdzisz najpopularniejsze słowa kluczowe na Twojej stronie i na jakiej pozycji w wynikach wyszukiwania Twoja witryna występuje dla poszczególnych słów kluczowych.

Dzięki Google Search Console możesz mocno skrócić czas, po jakim Google zacznie pokazywać nowe treści na twojej stronie.
To dzięki temu, że Google Search Console umożliwia przesyłanie bezpośrednio do Googla całych map strony, albo poszczególnych adresów URL nowych stron, artykułów, czy produktów.

Share via
Copy link