fbpx

Google Karze Za Kiepski Hosting!

Jeśli masz lub chcesz dopiero założyć własną stronę internetową, upewnij się, że wybierasz najlepsze konto hostingowe.
Na tej stronie znajdziesz wszystkie potrzebne informacje.

Lista najlepszych hostingów

Zobacz podsumowanie kilku miesięcy testów na różnych kontach hostingowych.

Co to jest Hosting

Hosting to usługa polegająca na udostępnianiu miejsca i zasobów serwera, czyli komputera podłączonego non-stop do internetu (24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu). Dostawcą tego typu usług jest firma hostingowa, która w zależności od typu wybranego hostingu, tworzy Ci konto użytkownika (hosting współdzielony) na jednym z jej serwerów lub udostępnia serwer w całości (hosting dedykowany). Kupując hosting otrzymujesz zdalny dostęp do oprogramowania serwera, dzięki czemu możesz umieszczać na nim własne pliki i uruchamiać aplikacje – między innymi strony www i własne konta email.

Dlaczego Dobry Hosting jest taki ważny?

Google

Google to wyszukiwarka internetowa zarabiająca głównie na pobieraniu opłat za reklamę na swojej platformie. Żeby taka reklama miała sens, potrzebna jest duża ilość użytkowników.

Użytkownicy

Użytkownicy internetu chętniej korzystają i pozostają wierni wyszukiwarkom, które dbają o ich wygodę i zadowolenie. Dlatego, dla Google najważniejsza jest jakość informacji i sposób jej prezentacji

Wrażenia

Google sprawdza wyświetlane przez siebie strony, aby zapewnić swoim użytkownikom najlepsze wrażenia. Z badań Google wynika, że internauci nie lubią powolnych strony internetowych…

Twój Hosting

Strona internetowa może działać wolno z różnych powodów. Jeśli jest to jej projekt, to można to poprawić odpowiednią optymalizacją. Jednak na wolny lub zapchany serwer nie ma rady, pomoże tylko lepszy hosting.

Dobry hosting to szybka strona internetowa

Zobacz co możesz zyskać zmieniając swój hosting na lepszy:

 • Google przyznaje, że szybkość witryny wpływa na jej ranking. Lepszy hosting sprawi, że Twoja strona będzie wyświetlana przez Google wyżej w jego wynikach wyszukiwania (lepsze SEO). Dla Ciebie oznacza to więcej darmowego ruchu na Twojej stronie.
 • Szybkie witryny są łatwiejsze do indeksowania przez wyszukiwarki internetowe. Wybierając dobry hosting, Google będzie odwiedzał Twoją stronę częściej i szybciej będzie Cię informował o wykryciu ewentualnych problemów.
 • Z przeprowadzonych badań wynika, że strony, które ładują się szybko mają wyższe współczynniki konwersji. Dzięki lepszemu hostingowi będziesz mieć więcej rejestracji i zamówień
 • Szybka strona zmniejsza współczynnik odrzuceń (bounce rate), czyli kliknięć przycisku „wstecz”, gdy strona ładuje się zbyt długo. To znaczy, że lepszy hosting to mniej pieniędzy wyrzucanych w błoto – płacisz za kliknięcia linku, nawet jeśli osoba nie zobaczyła Twojej strony (nie doczekała się).
 • Poprawia ogólne wrażenia użytkownika. Dowiedziono, że wolno ładujące się strony wywołują tyle stresu co oglądanie horroru. Mniej stresu, to więcej lojalnych użytkowników Twojej strony.

Jak sprawdzić hosting, czy jest dobry?

Niestety to Google rozdaje karty, a raczej ruch w internecie, dlatego jeśli chcesz, żeby Twoja strona i firma prosperowała musisz zapewnić sobie jego przychylność. Na szczęście Google nie utrudnia, a wręcz zachęca i pomaga w spełnianiu jego wymagań.

 • Dzięki Google PageSpeed Insights sprawdzisz wydajność swojej strony internetowej i dowiesz się co można w niej poprawić.
 • Jeśli PageSpeed Insights zasugeruje Ci skrócenie czasu reakcji serwera (TTFB), to znaczy, że znacząco wpływa on na wynik testu.
 • Jeśli wynik analizy strony jest słaby, ale nie widzisz nic na temat hostingu (TTFB), to nie znaczy jeszcze, że nie masz problemu z wolnym hostingiem. 
 • Pamiętaj, że Google bierze pod uwagę obydwa wyniki (mobile i desktop) – aktualizacja Google z 2018 roku.

20+ kont hostingowych za ponad 1500 zł [PORÓWNANIE]

Próbując znaleźć hosting dla siebie, przetestowałem je wszystkie

Wszystkie konta hostingowe testowałem za pomocą znanych narzędzi do sprawdzania prędkości ładowania się stron, wydajności serwerów itp.

 • Zobacz, które hostingi testowałem
 • Dowiedz się, jak były testowane
 • Warto wiedzieć też, których unikać

Lepszy hosting to lepsze zarobki!

Czy warto zawracać sobie głowę szukaniem lepszego hostingu?

 • Lepszy hosting może podnieść pozycję Twojej strony w wynikach wyszukiwań Google
 • Wyższa pozycja w wynikach, poprawia współczynnik klikalności (CTR)
 • Różnica CTR pomiędzy pierwszą, a drugą pozycją w wynikach wyszukiwań Google to aż 17,85‬% 
 • To oznacza nawet do 101,7% więcejklientów trafiających do Ciebie za pośrednictwem Twojej strony internetowej.

Zobacz na prostym przykładzie salonu fryzjerskiego z Warszawy…

Sprawdź ranking kont hostingowych

Porównanie wszystkich kont hostingowych

 • Zobacz porównanie cen kont hostingowych
 • Zobacz, które konta wypadają najlepiej w teście Google PageSpeed Insights
 • Zobacz i porównaj panele administracyjne poszczególnych kont hostingowych

Lista najlepszych hostingów

Zobacz podsumowanie kilku miesięcy testów na różnych kontach hostingowych.

Przewiń do góry
Copy link