Jak Znaleźć Pomysł Na Biznes [Sekret Milionerów Ujawniony]

W tym artykule zdradzę Ci całą tajemnicę, dlaczego jedni toną po uszy w pomysłach na biznes, a inni nie mogą wymyślić nawet jednego sposobu na zarabianie. Marzy Ci się własna firma, która mogłaby zapewnić Tobie i Twoim bliskim bezpieczna i bardziej ekscytująca przyszlosc, ale nie masz pomysłu na biznes? Poniżej znajdziesz kilka ciekawych i bardzo przydatnych wskazówek i podpowiedzi, jak to naprawić.

Zanim znajdziesz pomysł na biznes

Po przeczytaniu tego artykułu, poznasz przepis na to, żeby pomysły na biznes zaczęły wyrastać zewsząd jak grzyby po deszczu.

Ale wszystko po kolei.

W dzisiejszych czasach okazji do stworzenia świetnego biznesu nie brakuje. Jest ich mnóstwo dookoła, więc jeśli Ty ich nie zauważasz, to znaczy, że masz trochę poważniejszy problem niż tylko brak pomysłu.

Już wyjaśniam w czym rzecz.

Pamiętaj, że nawet najlepszy pomysł na biznes nic Ci nie da bez odpowiedniego przygotowania. 

Jak myślisz, co odróżnia przeciętną osobę od milionera?

Oboje maja dwie rece, jedna glowe, oboje maja tyle samo czasu – 24 godziny.

Bogata rodzina? Pieniądze na start?

Prawda jest taka, że nawet gdybyśmy milionerowi zabrali jego cały majątek, to on i tak będzie w stanie go odbudować w tym samym czasie, albo szybciej. Poza tym, jest wielu milionerów, którzy zaczynali od totalnego zera – bez pieniędzy i bez pomocy rodziny.

Co wiec tak naprawde wyróżnia milionera? Jaka jest jego przewaga?

Jego sposób myślenia – milioner jest lepiej przygotowany mentalnie.

Odpowiednie nastawienie i myślenie to podstawa – bez tego, mozesz wyprobowac wszystkie pomysły na biznes jakie są, a i tak żaden z nich nie okaże się wystarczająco dobry.

Dlatego właśnie Jim Rohn mawiał “jeśli ktoś podaruje Ci milion dolarów, lepiej żebyś szybko został milionerem, inaczej nie zatrzymasz pieniędzy” – jeśli szybko nie zmienisz sposobu myślenia pieniądze te szybko znikną w niezrozumiałych dla Ciebie okolicznościach i wszystko wróci do stanu pierwotnego.

Pamiętaj:

“Sukces w biznesie to przede wszystkim stan Twojego umysłu, a nie stan Twojego konta!”

Ok, teraz, kiedy już wiesz, że wszystko ma swój początek  w Twojej głowie, wróćmy do tematu pomysłów na biznes.

Tutaj – bez wyjątków – też wszystko zaczyna się w twojej głowie, a konkretniej w małym obszarze naszego mózgu, który decyduje o “być, albo nie być” Twojego biznesu, oraz o “widzieć, albo nie widzieć” tych wszystkich okazji i pomysłów na biznes.

Wiedzą o tym doskonale najbogatsi ludzie tego świata i za chwilę dowiesz się również Ty, jeśli będziesz czytać dalej…

Pomysły na biznes na autopilocie

Zastanawiało Cię kiedyś, jak to jest, że przebywając w zatłoczonym pomieszczeniu potrafimy calkowicie wylaczyc nasza uwage tak, ze nie będziemy nawet świadomi o czym rozmawiają ludzie dookoła nas, ale jak tylko ktoś wspomni Twoje imię, nagle jakby ktoś nad kopnął w… krzesło.

Nasza uwaga jest natychmiast przywracana do normalnego stanu.

To tak, jakbyśmy byli na jakimś autopilocie, który cały czas monitoruje otoczenie za nas, gdy my jestesmy nieobecni bujajac chwilowo w oblokach. Ale gdy tylko cos zaczyna sie dziac (np. ktoś z tłumu wymienia nasze imię), ten “autopilot” od razu oddaje nam stery.

Pomysł na bizne zdjęcie pokazuje osobę stojącą wśród tłumu

Ten “autopilot”, tak samo, jak Twoje imię, jest też w stanie wyłapać z tłumu inne rzeczy – na przykład ten idealny pomysł na biznes, wart miliony…

Wyobraź sobie takiego osobistego asystenta węszącego dla Ciebie pomysły na biznes i okazje do zarobienia pieniędzy przez 24 godziny na dobę… 

To jest właśnie ta tajemnica milionerów. 

Okazuje się, że przewaga milionerów nad zwykłym Kowalskim nie wynika z tego, że mają coś, czego Kowalski nie ma, tylko po prostu lepiej wykorzystują to, co natura dała nam wszystkim – nasze mózgi.

Co to jest Siatkowaty Układ Aktywujący (RAS)

Wyniki badań dowodzą, że nasz mózg przetwarza miliony informacji na sekundę, podczas gdy do naszej świadomości trafia zaledwie parę procent z tej ogromnej ilości danych.

To co zauważamy, a czego nie – nasza spostrzegawczość – zależy od sprawności naszego siatkowatego układu aktywującego (ang. Reticular Activating System, w skrócie RAS) – jest to mała wiązka nerwów znajdująca się w pniu naszego mózgu. 

Można powiedzieć, że nasz mózg dysponuje czymś w rodzaju filtra, dzięki któremu możemy normalnie funkcjonować w ciągu dnia.

Bez układu RAS nadmiar informacji niesamowicie utrudniałby nam skupienie uwagi na rzeczach najważniejszych.

Pamiętasz scenę z Supermana, kiedy traci kontrolę nad swoimi mocami i zaczyna słyszeć wszystkie głosy dookoła…?

Może i nie wiemy jak to jest stracić kontrolę nad mocami Supermana, ale wiemy (a przynajmniej ja tak) jak to jest, gdy idziemy do sklepu po coś konkretnego i wracam z pustymi rękami, bo sprzedawca zasypał nas ogromną ilością modeli, fasonów, kolorów, marek, itd. 

Nadmiar informacji może dosłownie powodować paraliż w podejmowaniu decyzji.

Jak widzisz układ siatkowaty jest nam bardzo potrzebny, ALE…

Zawsze jest jakieś “ale”…

Niestety, układ RAS czasami zachowaniem przypomina naszą kochaną mamusię – gdy postanawiała wyświadczyć nam przysługę (miała dosyć naszego lenistwa i bałaganiarstwa) i sprzątała za nas nasz pokój… 

Często do kosza trafiały wtedy rzeczy, które na pozór przypominały może zwykłe śmieci, ale dla nas miały przeogromną wartość…

Tak, Twój mózg “sprząta” Ci sprzed nosa świetne pomysły na biznes, uznając je za śmieci!

Nie martw się, na szczęście można to zmienić!

Specjaliści od kognitywistyki (nauka zajmująca się obserwacją i analizą działania zmysłów, mózgu i umysłu) są zgodni co do tego, że system RAS można kontrolować/programować.

To znaczy, że możesz poinformować swój mózg o nowych priorytetach i celach (np. założenie własnej firmy), żeby ten wyłapywał i przekazywał do Twojej świadomości informacje związane z nowymi zainteresowaniami (np. okazje i pomysły na biznes).

Jak kontrolować RAS, by pomagał w szukaniu pomysłu na biznes?

Układ aktywujący to część naszego mózgu działająca w podświadomości. To znaczy, że nie mamy na niego bezpośredniego wpływu, jak na nasze myśli i poglądy, ale możemy sterować nim pośrednio.

Nie jest to proste, ale warto się trochę wysilić, bo opanowanie tej umiejętności odmieni Twoje życie na zawsze! 

Wiem, że to może zabrzmieć trochę śmiesznie, ale funkcjonowanie systemu RAS, mi osobiście kojarzy się z popularnym filmem Matrix…

Układ siatkowaty (“Architekt” z filmu “Matrix”) steruje tym, co zauważasz wokół siebie (“Matrix”), żeby łatwiej było Ci funkcjonować w świecie wielkich korporacji (“Maszyn”) i pozwalać wysysać z siebie energię przeważnie za śmieszne pieniądze w porównaniu z tym, co te korporacje zarabiają na Tobie…

Przejęcie kontroli nad Twoim systemem RAS, to jak połknięcie czerwonej pigułki…

Obraz przedstawia scenę z filmu Matrix, gdzie Neo musi wybrać pigułkę - analogia, jak my musimy zadecydować, czy chcemy widzieć te pomysły na biznes, czy nie

Wiem, wiem, może mnie ponosi, ale musisz przyznać, że coś w tym jest… 😉

Ok, teraz już do rzeczy…

Dzięki umiejętności kontrolowania swojego układu aktywującego, możesz na przykład zaprogramować go tak, żeby pomagał Ci w szukaniu najlepszych pomysłów na biznes.

Jak to zrobić?

Musisz miec wizje swojego sukcesu i duzo cierpliwosci.

Tak, tylko tyle i aż tyle – przepis jest prosty, ale gdy zabieramy się za jego “przyrządzanie”, to pojawiają się schody. To tutaj ludzie popelniaja bledy – moze i wiedza co robic, ale nie wiedza jak to robić…

Wizja sukcesu – sposób na osiągnięcie każdego celu

Wizja to pierwszy i najważniejszy składnik do osiągnięcia każdego zamierzonego celu, ale o tym w innym artykule. Dzisiaj skupimy się tylko na siatkowatym układzie aktywującym i szukaniu pomysłów na biznes.

Jak już wspomniałem układ RAS działa w podświadomości, na którą nie możemy wpływać bezpośrednio, dlatego musimy to robić trochę okrężną drogą.

Nasza podświadomość cały czas monitoruje to, co się z nami dzieje – stan naszego zdrowia, nasze myśli, zmysły i emocje. Na podstawie tych obserwacji dostraja odpowiednio nasz “system” tak, by nam pomóc (zawsze jest po naszej stronie).

Poza funkcjami zyciowymi i ukladem odpornosciowym, reguluje ona również nasz siatkowaty układ aktywujący (RAS), który z kolei jest odpowiedzialny za filtrowanie naszego otoczenia z rzeczy dla nas nieistotnych, by w ten sposób ułatwić nam funkcjonowanie w życiu codziennym.

Teraz, jeśli chcemy zacząć zauważać więcej okazji i pomysłów na biznes, musimy poinformować nasza podświadomość, że chcemy mieć własny biznes.

Robi się to za pomocą wizji naszego sukcesu.

Obraz przedstawia człowieka na szczycie góry co reprezentuje wizję sukcesu - ważna składnik sukcesu w szukaniu pomysłu na biznes

Dzięki wizji możemy dotrzeć do naszej podświadomości i “pokazać” jej nasze plany i gdzie chcemy się znajdować za jakiś czas – pokazać jej, jak ma dostroić nasz układ RAS.

Arnold Schwarzenegger – jedna z najbardziej rozpoznawalnych osob na swiecie, jeden z najlepszych aktorów wszech czasów, ikona świata kulturystyki i fitness, były gubernator Kalifornii oraz wybitny biznesmen (zanim stał się znanym aktorem nie musial juz pracowac, bo dorobił się milionów inwestując na rynkach nieruchomości w USA) – zaczynał jako zwykły chłopak ze wsi, w bardzo niesprzyjających czasach i z bardzo małymi szansami na tak wielki sukces.

Schwarzenegger jako najważniejszy składnik przepisu na sukces wymienia posiadanie wizji sukcesu. W jego wywiadach usłyszymy:

“Bez wizji jestesmy jak statek bez kapitana…” 

Bez wizji sukcesu dryfujemy przez życie bez konkretnego celu z nadzieja, że się nie roztrzaskamy o jakieś skały.

Posiadanie wizji sukcesu pomoglo Schwarzeneggerowi i pomoże również Tobie. 

Dzięki wizji nasza podświadomość będzie znała cel podróży, a drogę – którędy Cię tam najlepiej zabrać – wyznaczy sobie sama. Ty będziesz tylko podążać za wskazówkami.

Obraz pokazuje osobę podążającą za wskazówkami które podświadomość wskazuje, by dotrzeć do poszukiwanego pomysłu na biznes

Jak kreować skuteczne wizje sukcesu

Aby zacząć dostrzegać pomysły na biznes, musisz myslami wybiegac troche na przod i wyobrazac sobie jak to będzie, kiedy już znajdziesz pomysł na biznes i kiedy już odniesiesz sukces, tak jakby to juz sie stalo. 

Musisz wyobrażać sobie siedzibę Twojej firmy, pracowników, jak urządzisz swoje biuro, jakim samochodem jeździsz, zapach skóry nowego, lśniącego mercedesa stojącego przed Twoim wymarzonym domem z basenem, itd.

Pamietaj ze nasza podswiadomosc monitoruje nie tylko to, co widzimy oczami wyobrazni.

Jeżeli nasze wizje sukcesu wzbogacimy o dodatkowe szczegóły, takie jak emocje, dzwieki, zapachy, to zwiększysz w ten sposób sile przekazu.

Im mocniej skupisz sie na tym, co chcesz osiągnąć, im dokładniej będziesz sobie wyobrażać swój sukces, tym lepszy efekt uzyskasz. 

Cierpliwość i wytrwałość w oczekiwaniu na rezultaty

Nasza podświadomość zna nas na wylot, dlatego nie jest zbyt łatwowierna. Trzeba sie troche wysilic, zeby przekonac tego niedowiarka, że tym razem to nie zwykły kaprys, albo kolejne nic nie warte “postanowienie noworoczne”, tylko poważna rewolucja w naszym życiu!

Nic nie dzieje się z dnia na dzień, dlatego trzeba uzbroić się w cierpliwość. Dla wielu niestety jest to przeszkoda nie do pokonania – chcą odnieść sukces, ale nie mają wystarczająco samozaparcia, żeby przetrwać próbę czasu.

Samo skupienie się na osiągnięciu jakiegoś celu nie wystarczy. Gdyby tak było, to kazdy mialby własny biznes i nie byłoby na świecie ludzi do pracy w tych wszystkich firmach. Na szczęście (i nieszczęście pozostałych) nie jest to takie proste.

Nasz mózg potrzebuje czasu, żeby przestawić się z roli zwykłego pracownika, na myślenie kreatywne, jak przedsiębiorca i szef.

Ile czasu? Nie wiadomo. To zależy od wielu czynnikow – moze to byc kwestia tygodni, albo miesięcy.

Najważniejsze, to sie nie poddawac! Bo efekty przyjdą na pewno.

Osoba poddaje się o krok od osiągnięcia sukcesu, bo poddał się tuż przed znalezieniem pomysłu na biznes

Jak zwiększyć swoje szanse?

Ja wiem jak to jest, bo też przez to przechodzilem – wiem, że w teorii wszystko wydaje się bardzo proste, ale w praktyce już takie łatwe nie jest.

Jak więc zwiększyć swoje szanse? Od czego zacząć?

Od strony internetowej…

Tak, wiem, nie masz jeszcze pomysłu na biznes, a każe Ci budowac strone internetowa.

Chodzi o to, zeby zaczac dzialac… 99% ludzi odnosi porażki, bo czekają na idealny moment – na przykład, kiedy pojawi się ten idealny pomysł na biznes.

W praktyce wygląda to tak, ze pomysl na biznes z którym zaczynasz, bedzie wygladal zupelnie inaczej za parę miesięcy, może nawet nie będzie przypominał tego pierwotnego. Dlatego nie ma sensu czekać, aż każdy szczegół będzie dopracowany, bo ten idealny plan jest zawsze tylko na tyle dobry na ile my jestesmy dobrzy. Jak tylko zaczniesz działać, wraz z nowymi doświadczeniami – Twoim rozwojem – ten idealny plan będzie się okazywał coraz gorszy i gorszy. Dlatego nie mozesz pozwolic, by brak pomysłu i planu blokował Ci drogę do sukcesu.

Jak w reklamie Nike – “Just Do It”

Po prostu zacznij, a pomysły na biznes zaczną się pokazywać i nagle wszystko zacznie się układać w całość. Najważniejszy jest ten pierwszy krok. Najważniejsze to zacząć…

Pamietaj, ze determinacja nie trwa wiecznie – ona przychodzi jak dobra fala na morzu – dzisiaj chcesz zaczac biznes, bo pojawił się zastrzyk energii, super! Ale ten stan nie trwa wiecznie – jeśli teraz nie zlapiesz fali, ominie Cię kolejna okazja na wielka frajde i lepsza przyszlosc…

Dlatego tak wazne jest zeby zaczac teraz i jak najszybciej wprawić tą całą machinę w ruch – bo raz wprawiona w ruch, będzie trudniejsza do zatrzymania później, gdy pojawi sie gorszy dzien.

Biznesmen na desce surfingowej jako analogia ujeżdżania fali motywacji i determinacji by zacząć biznes i znaleźć pomysł na biznes

Od czego zacząć, gdy nie masz idealnego pomysłu na biznes

W dzisiejszych czasach tworzenie stron internetowych jest dziecinnie proste, a wiedza ta na pewno przyda Ci sie predzej czy pozniej. 

Nauka tworzenia strony internetowej to idealne miejsce od którego warto zacząć, czy się ma pomysł na biznes, czy nie. Cokolwiek by sie nie dzialo pozniej, obojętnie na jaki biznes ostatecznie się zdecydujesz, nauka tworzenia stron nigdy nie będzie czasem zmarnowanym. 

Nawet jeśli później tworzenie strony oddasz w ręce profesjonalnej agencji, znajomość tworzenia stron i tego jak ten proces wygląda, niesamowicie ułatwia i usprawnia komunikację z taka agencja. Dzięki temu zaoszczędzisz czas i nerwy swoje oraz innych.

Jeśli nie masz pomysłu na biznes to najlepiej zacząć od tworzenia stron internetowych dla innych. Skoro i tak musisz nauczyc sie tworzyc strony, możesz przy okazji na tym zarobić, dopóki nie znajdziesz czegoś innego.

Tworzenie stron stało się dziecinnie proste, ale nadal mnóstwo firm korzysta z prehistorycznych rozwiązań, i maja bardzo kiepskie strony internetowe.

Możesz stworzyć stronę o niebo lepsza w ciągu 2 godzin – DOSŁOWNIE!

Naucz się tworzyć strony, znajdz firme z kiepska strona internetowo i wyslij do nich wiadomość z oferta… Zaproponuj gotowa stronę, pokaz jak wyglada, i uzgodnij cene.

Pozniej mozesz do usług tworzenia stron dodawać kolejne usługi takie jak reklama, marketing, pozycjonowanie itd.

Wszystkiego bede uczyl na mojej stronie, więc polecam ją bacznie śledzić, albo nawet napisz do mnie i pogadajmy o Twoich planach.

Właściciele działających już firm nie mają zazwyczaj czasu na zajmowanie się strona internetowa i często schodzi ona na drugi plan, nie jest rozwijana, robi się przestarzała i zaniedbana. Ale to nie znaczy, że nie chcieliby mieć ładnej, nowoczesnej strony, godnie reprezentującej ich firmę. Przeważnie nowa strona kojarzy im się z ogromem pracy i pieniędzy, a jak ktoś oferuje coś taniego, to robią się podejrzliwi. Dlatego najlepiej zrobic strone demonstracyjna i pokazać im “to może być Twoje za jedyne XX zł”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *