fbpx

Lepszy Hosting to nawet do 101,7% Więcej Dochodu!

Zobacz na konkretnym przykładzie, co może oznaczać dla Twojej firmy zmiana na lepszy hosting dla Twojej firmowej strony internetowej. Pokażę Ci jak to działa na przykładzie zakładu fryzjerskiego z Warszawy. Aż ciężko uwierzyć jak ogromne korzyści może to przynieść!

Google kładzie coraz większy nacisk na szybkość działania stron internetowych. Jest to jeden z punktów, które wpływają na ranking Twojej strony internetowej. Szybkie strony Google wynagradza wyższymi pozycjami w jego wynikach wyszukiwania. Bez dobrego hostingu będzie trzeba zadowolić się resztkami. Bez dobrego hostingu strony spadają w rankingach Google. Dlatego dobry i szybki hosting jest bardzo ważny.

W dzisiejszych czasach wszystko przenosi się do internetu, stron w internecie przybywa z dnia na dzień. Coraz ciężej jest się przebić przez gąszcz konkurencji, dlatego trzeba wyciskać ile się da z każdej okazji na przeskoczenie konkurencji, jedna pozycja wyżej w wynikach wyszukiwania Google to dla wielu firm być albo nie być, bo oznacza mieć, albo nie mieć klientów.

Z badań wynika, że różnica w ilości kliknięć pomiędzy pozycją pierwszą, a drugą w wynikach wyszukiwań Google, to aż 17,85‬%. Zależność tą przedstawia poniższy wykres:

Źródło: https://www.advancedwebranking.com/ctrstudy/

CTR (ang. Click Through Rate) to współczynnik klikalności, oznaczający stosunek między ilością kliknięć, a ilością wyświetleń reklamy, posta, lub zajawki strony w wynikach wyszukiwania przeglądarki internetowej. Mierzy się go w procentach. Im lepiej reklama jest odbierana przez klienta (jest lepiej ukierunkowana), tym przeważnie lepszy CTR osiąga.

Powyższy wykres zależności CTR od pozycji w wynikach wyszukiwania Google przedstawiony w postaci tabeli z konkretnymi danymi liczbowymi:

PozycjaCTR
135.4 %
217.55 %
310.73 %
47.11 %
55.03 %
63.71 %
72.8 %
82.18 %
91.74 %
101.48 %

Co to oznacza dla Ciebie i Twojej strony?

Ma to wpływ na ilość odwiedzających Twoją stronę internetową, czyli na ilość potencjalnych klientów i ostatecznie na wysokość zarobków!

Weźmy na przykład zakład fryzjerski z Warszawy:

Źródło: https://neilpatel.com/ubersuggest/

W ciągu miesiąca aż 18100 osób szuka fryzjera w Warszawie wpisując w wyszukiwarce frazę “fryzjer warszawa”.

To znaczy, że jeśli masz zakład fryzjerski w Warszawie i Twoja strona internetowa dla tego słowa kluczowego pokazuje się na pozycji 2 w wynikach wyszukiwania Google, to odwiedza ją miesięcznie około 3 176 osób.

Jeśli teraz zmiana hostingu na lepszy pozwoli Ci wskoczyć na miejsce 1, to miesięcznie Twoją witrynę będzie odwiedzało o 3 230 osób więcej!

To aż 2 x więcej potencjalnych klientów = 2 x więcej w kieszeni!

Nie lekceważ tego aspektu Twojej strony internetowej. Nie odkładaj tego w nieskończoność. Sprawdź jakość swojego Hostingu już dzisiaj.

Możesz zobacz jak Twoja strona internetowa i hosting, z którego korzystasz wypada w rankingu Google za pomocą specjalnych narzędzi Google! To bardzo proste!

Więcej na ten temat przeczytasz tutaj: https://estartupy.pl/jak-sprawdzic-hosting/

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry
Share via
Copy link