Logowanie do strony WordPress

Logowanie do WordPress

Logowanie do WordPress jest proste, ale niezbyt oczywiste z punktu widzenia nowych użytkowników. Po zainstalowaniu WordPressa na Twoim serwerze (koncie hostingowym), możesz uzyskać dostęp do strony logowania WordPressa poprzez wpisanie w przeglądarce internetowej jednego z dwóch adresów URL.

Adres URL strony logowania WordPress

Pierwszy sposób na uzyskanie dostępu do panelu logowania WordPress, to wpisanie adresu URL w takim formacie:

http://nazwa-twojej-domeny.pl/wp-login.php

Ale bardziej popularnym i łatwiejszym do zapamiętania jest adres URL w takiej postaci:

http://nazwa-twojej-domeny.pl/wp-admin

Na przykład, adres mojej strony internetowej to https://estartupy.pl, więc ja loguję się do mojej strony WordPress wpisując w polu adresu przeglądarki, adres URL https://estartupy.pl/wp-admin/ (albo https://estartupy.pl/wp-login.php).

Może to być pomocne, jeśli dodasz do zakładek adres URL logowania do swojej witryny.

W formularzu logowania do WordPressa podajesz nazwę użytkownika (albo jego adres email) i hasło, które ustawiłeś podczas procesu instalacji WordPressa.

Wygląd formularza logowania się do konta na stronie WordPress

Jak zresetować hasło do WordPressa

Jeśli nie pamiętasz hasła do swojej strony WordPress, na stronie logowania, tuż pod formularzem znajdziesz łącze „Nie pamiętasz hasła?”, które pozwala na ustalenie nowego hasła do konta istniejącego użytkownika.

Wygląd formularza do resetowania hasła do konta użytkownika w WordPress

Po podaniu poprawnej nazwy użytkownika (albo jego adresu email), na przypisany temu użytkownikowi adres email zostanie wysłany link do formularza, gdzie użytkownik będzie mógł ustalić sobie nowe hasło użytkownika.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *