fbpx
estartupy.pl » blog » Najlepszy Hosting – Podsumowanie Kilku Miesięcy Testów

Najlepszy Hosting – Podsumowanie Kilku Miesięcy Testów

W tym artykule pomogę Ci dobrać najlepszy hosting dla Ciebie. Najlepszy hosting to pojęcie względne, bo zależy od tego, jakie są Twoje potrzeby, jaką stronę zamierzasz na nim trzymać, na jakim poziomie jest Twoja wiedza techniczna itd.

Problem z wyborem hostingu polega na tym, że na pierwszy rzut oka wszystkie wyglądają tak samo, dlatego większość ludzi podejmuje decyzję na podstawie tego, co rzuca się w oczy najbardziej – czyli cena i znajomość marki (im częściej widzimy logo takiej firmy, tym chętniej kupujemy). Niestety jest to bardzo zgubna metoda, a kluczem do dobrej decyzji jest znajomość podstawowych cech najlepszych kont hostingowych:

Najlepszy hosting pod każdym względem

Sprawdź Ofertę Cloudways Tutaj

Jest to hosting z którego obecnie korzystam i na którym działa strona estartupy.pl

Jest to hosting VPS typu Cloud, który daje najlepsze warunki do rozwoju biznesu.

Dzięki Cloudways masz dostęp do najwyższej klasy technologii i infrastruktury wykorzystywanej przez takich gigantów internetowych jak Google, Amazon czy Facebook. Cloudways ma bardzo elastyczną ofertę, która pozwala na idealne dopasowanie zasobów konta hostingowego do Twoich potrzeb, dzięki czemu otrzymujesz niesamowicie wydajny hosting w bardzo atrakcyjnej cenie. Ponieważ jest to hosting VPS, konkretne zasoby Twojego hostingu są na stałe przypisane tylko Tobie, więc masz gwarancję, że Twoja strona będzie działała zawsze tak samo. Więcej na temat różnych rodzajów hostingów i dlaczego VPS Cloud to najlepszy hosting przeczytasz tutaj.

Cena przedłużeń (brutto):

Poniższe obliczenia to mój koszt utrzymywania strony estartupy.pl na hostingu Cloudways:

Najtańsza konfiguracja10 $ / miesiąc
Domena (aftermarket.pl)60 zł / rok
Konto poczty email (G Suite)5,20 € / miesiąc
Obsługa poczty z serwera (Cloudways)0.1 $ / miesiąc
CloudwaysCDN (StackPath)1 $ / 25 GB
RAZEMokoło 70 zł / miesiąc

Najlepszy hosting dla początkujących

Sprawdź Ofertę atthost Tutaj

Świetny hosting w świetnej cenie. Nieduża firma, ale wiarygodna. W Polsce mamy tylko dwie firmy hostingowe, które stworzyły własne, autorskie panele administracyjne, by ułatwić swoim klientom życie. Firma atthost jest jedną z nich. To bardzo dobrze świadczy o ich profesjonalizmie i zaangażowaniu w tworzenie lepszych rozwiązań, zamiast podążaniu za oklepanymi standardami.

Dzięki panelowi administracyjnemu firmy atthost obsługa konta hostingowego to pestka. Dodawanie domen, tworzenie subdomen, czy instalacja WordPressa to dosłownie kilka kliknięć i w parę minut mamy świeżą instalację nowego systemu.

Dlatego jest to hosting idealny dla osób totalnie zielonych i dopiero początkujących, ale nie tylko. Z hostingu firmy atthost korzysta i chętnie poleca także wielu znanych profesjonalistów, którzy tworzą strony internetowe od lat. Sam również z niego korzystam do dzisiaj i nie zamierzam przestać. Hosting atthost wykorzystuję do wszystkich testów i nowych pomysłów na strony, bo nie ma lepszego rozwiązania, gdy trzeba na szybko uruchomić WordPressa.

Byłem bardzo mile zaskoczony ich menadżerem plików w panelu administracyjnym, gdzie po kliknięciu pliku prawym klawiszem myszy pojawia się menu i możemy robić różne operacje na plikach i folderach (czyli to, do czego jesteśmy przyzwyczajeni z Windowsa, czy innych systemów operacyjnych, a czego brakuje w innych panelach). Niby szczegół, ale jak mocno ułatwia pracę.

Hosting atthost jest bardzo solidny, szybki i dobrze zoptymalizowany, ale mimo to, jeśli chodzi o czas odpowiedzi serwera, to wypada delikatnie słabiej od hostingu z następnej kategorii.

Cena przedłużeń (brutto):

Najtańsza konfiguracja79 zł / rok
Domena72 zł / rok
RAZEMokoło 13 zł / miesiąc

Najlepszy hosting dla bardziej zaawansowanych

Sprawdź Ofertę LH Tutaj

LH to firma obecna na polskim rynku od dawna, bo od 2002 roku i jest to zdecydowanie jedna z najlepszych firm hostingowych w Polsce, jeśli chodzi o wydajność ich serwerów i wsparcie techniczne. Mają bardzo dużo pozytywnych opinii od zadowolonych użytkowników i specjalistów od WordPressa.

Dobrze działający FORBOT jest chyba najlepszym dowodem na to, że swoje serwisy warto powierzać zespołowi z LH.pl. Dlatego kolejny raz kieruję do nich wielkie podziękowania, a wszystkim czytelnikom szczerze polecam korzystanie z usług tej firmy. Nie mam wątpliwości, że taka reklama im się należy, szczególnie za fachową pomoc udzieloną na samym początku naszej współpracy!

Damian (Treker) / Forbot / źródło

Firma LH regularnie zajmuje wysokie pozycje w rankingach wydajności kont hostingowych. W lipcu 2019 redakcja CHIP.pl przeprowadziła ponownie test wydajności hostingu pod WordPressa, w którym firma LH zajęła pierwsze miejsce.

Zwycięzcą w większości kategorii jest LH.pl, którego usługa hostingowa okazała się numerem jeden w 9 na 10 podjętych przez nas testach.

CHIP.pl / lipiec 2019 / źródło

Do tego samego wniosku doszedłem po kilku miesiącach własnych testów i obserwacji, na ponad 20 różnych kontach hostingowych (współdzielonych).

Niestety jeśli chodzi o ich panel administracyjny, to chyba nie zmieniali go od początku istnienia firmy… Jest on bardzo zagmatwany i brakuje w nim wielu podstawowych funkcji. Nie mamy tutaj autoinstalatora aplikacji, przez co WordPressa musimy instalować ręcznie za pośrednictwem połączenia FTP z serwerem.

Tutaj znajdziesz instrukcję jak to zrobić.

Dlatego jest to firma hostingowa, którą polecam bardziej zaawansowanym użytkownikom, którym zależy przede wszystkim na wydajnym serwerze.

Cena przedłużeń (brutto):

Najtańsza konfiguracja122 zł / rok
Domena110,7 zł / rok
RAZEMokoło 19 zł / miesiąc

Co to jest najlepszy hosting

Żeby wybrać najlepszy hosting, musimy zdefiniować, co to ten najlepszy hosting tak w ogóle jest i czym się charakteryzuje:

Uptime – czas nieprzerwanej pracy serwera i dostępności usług, które oferuje

Jedną z najważniejszych rzeczy do rozważenia przy wyborze dobrej firmy hostingowej jest uptime. Jest to miara procentowa czasu, kiedy twoja witryna funkcjonuje i jest dostępna dla odwiedzających. Im wartość uptime jest bliższa 100%, tym lepiej.

Dobre firmy hostingowe obiecują i zapewniają bardzo wysoki procent czasu sprawności.

Firma zapewniająca najlepszy hosting dokłada wszelkich starań, oferując:

 • Zduplikowane serwery w jednym centrum danych – jeśli serwer, na którym znajduje się Twoja witryna przestaje działać, uruchamia się duplikat serwera, aby nie było przerwy w pracy.
 • Zduplikowane serwery w wielu centrach danych – jeśli dojdzie do klęski żywiołowej, duplikat serwera w tej samej lokalizacji nie utrzyma Twojej witryny. Jeśli jednak zduplikowane serwery znajdują się w wielu lokalizacjach po różnych stronach kraju lub nawet na innym kontynencie, Twoja witryna ma znacznie większą szansę na nieprzerwaną pracę, bez względu na okoliczności.
 • Gwarancja bezawaryjności – najlepsze firmy hostingowe oferują gwarancję bezawaryjności, a jeśli nie dotrzymają obietnicy, zrekompensują Ci utracone interesy bezpłatnymi usługami lub bezpośrednio zapłacą odszkodowanie.

Prędkość – czas odpowiedzi serwera i wczytywania strony

Czas, jaki Twoja strona potrzebuje na załadowanie się w przeglądarce jest krytyczny. Powolne witryny tracą potencjalnych klientów, a tym samym możliwość zarobienia pieniędzy.

Im szybciej, tym lepiej, dlatego dobre firmy hostingowe nieustannie dążą do zwiększenia szybkości hostowanych witryn.

Firma zapewniająca najlepszy hosting:

 • Używa serwerów z dyskami półprzewodnikowymi (SSD) – dyski SSD są znacznie szybsze niż tradycyjne dyski twarde podczas uzyskiwania dostępu do danych.
 • Ogranicza liczbę witryn, które współdzielą jeden serwer – zwiększa to ilość zasobów dostępnych dla każdej witryny na serwerze hostingu współdzielonego.
 • Używa buforowania, aby wstępnie załadować niezmienione części witryny – gdy część witryny jest buforowana, można ją wyświetlić znacznie szybciej, ponieważ serwer nie musi budować jej za każdym razem, gdy jest wyświetlana.

Bezpieczeństwo

Cyberbezpieczeństwo to gorący temat dla małych firm, ponieważ coraz więcej z nich jest atakowanych. Dobre firmy hostingowe chronią Twoją witrynę przy użyciu standardowych środków bezpieczeństwa.

Firma oferująca najlepszy hosting zapewnia bezpieczeństwo Twojej strony przez:

 • Zautomatyzowane skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania – jeśli mamy szczęście (w nieszczęściu), to złośliwe oprogramowanie spowoduje jedynie, że nasza witryna przestanie działać. W najgorszym scenariuszu oprogramowanie takie może przejąć kontrolę nad witryną i wykorzystać ją do wysyłania spamu, a nawet do przeprowadzania ataków na inne witryny, co może zniszczyć reputację, nad którą tak ciężko pracowaliśmy. Automatyczne skanowanie w poszukiwaniu złośliwego oprogramowania ostrzega o zagrożeniu, dzięki czemu możesz lepiej chronić swoją firmę.
 • Integracja z dostawcami usług CDN – wiele najlepszych firm hostingowych zaczęło oferować integrację z dostawcami usług CDN (ang. Content Delivery Network), co zapewnia lepsze bezpieczeństwo, a także inne przydatne funkcje dla Twojej witryny.
 • Zarządzanie zaporą Firewall – ochrona witryn hostowanych przez firmę hostingową przy użyciu zapory firewall to już standard. Wielkie firmy hostingowe wykraczają poza to, umożliwiając każdemu klientowi skonfigurowanie własnej zapory firewall indywidualnie, dzięki czemu mogą zarządzać dostępem i bezpieczeństwem 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, bez kontaktowania się z pomocą techniczną.

Wsparcie techniczne

Gdy potrzebujesz pomocy, potrzebujesz dużo frustracji w zarządzaniu witryną swojej małej firmy. Dobre firmy hostingowe oferują system przesyłania zgłoszeń, które są następnie rozpatrywane przez ich pracowników.

Firmy oferujące najlepszy hosting zapewniają:

 • Wsparcie na żywo (chat) – nie ma nic lepszego niż odebranie telefonu i skontaktowanie się z żywą osobą, która może odpowiedzieć na Twoje pytania i pomóc Ci rozwiązać problemy od razu.
 • Baza wiedzy i samouczki – po co w ogóle dzwonić, jeśli możemy sami znaleźć odpowiedź, lub dowiedzieć się, czego potrzebujemy za pomocą samouczka?
 • Fora społecznościowe – stanowią one doskonałe zasoby do nauki i rozwiązywania problemów z którymi spotykają się inni, a jeśli firma jest znana i istnieje długo, to na pewno ktoś wcześniej przed nami miał ten sam problem.

Limity

Limity mogą zniszczyć budżet na hosting Twojej witryny. Dobre firmy hostingowe oferują więcej zasobów niż potrzebujesz w rozsądnych cenach.

Firmy zapewniające najlepszy hosting oferują:

 • Nieograniczone wszystko – tak, nie ma granic, jeśli chodzi o:
  • Miejsce na kod, pliki i bazę danych witryny;
  • Ruch odwiedzający Twoją witrynę;
  • Ilość domen i subdomen
  • Konta email i FTP.

Inne

Najlepsze firmy hostingowe oferują również następujące korzyści:

 • Kopie zapasowe – istnieje mnóstwo powodów, dla których warto wykonywać kopię zapasową witryny. Niestety w natłoku codziennych obowiązków wiele małych firm zapomina o tym ważnym zadaniu. Najlepsze firmy hostingowe pomagają w tym, wykonując kopię zapasową witryny za nas.
 • Prywatność domeny – jeśli skrzynka odbiorcza jest pełna spamu, jednym z głównych sprawców może być wpis w rejestrze domen. Prywatność domeny ukrywa Twoją tożsamość, zastępując Twoje dane osobowe danymi firmy hostingowej.
 • SSL / TSL – jeśli na swojej stronie masz sklep e-commerce, musisz zagwarantować prywatność danych osobowych i informacji o płatności klienta, korzystając z certyfikatów bezpieczeństwa Single Socket Layer (SSL) lub jego następcy, Transport Layer Security (TLS). Najlepsze firmy hostingowe obsługują różne odmiany certyfikatów, a nawet mogą sprzedać Ci własny.
 • Autoinstalator aplikacji – dzięki autoinstalatorowi możesz szybko i łatwo zainstalować na swoim koncie hostingowym np. WordPressa lub inny podobny CMS.

Pakiety

Wymagania dotyczące hostingu są różne dla różnych firm. Dobre firmy hostingowe, aby sprostać potrzebom różnych klientów, oferują zarówno hosting współdzielony, VPS, jak i serwery dedykowane.

Firmy z najlepszym hostingiem oferują jeszcze więcej opcji:

 • Różnorodność pakietów hostingowych w ramach każdego typu – w świecie hostingu współdzielonego i serwerów dedykowanych nadal jest miejsce na udoskonalenie oferty tak, by lepiej dopasować ją do różnych potrzeb klientów. Wielkie firmy hostingowe oferują pakiety, które łączą różne elementy wszystkich wyżej wymienionych produktów na różnych poziomach cenowych, aby dopasować je do Twojego budżetu.
 • Łatwe migracje pomiędzy różnymi pakietami – wraz z rozwojem firmy rosną też wymagania Twojej strony internetowej co do hostingu. Najlepsze firmy hostingowe ułatwiają zmianę z jednego pakietu hostingowego na drugi, umożliwiając płynne skalowanie w miarę rozwoju Twojej firmy.

Leave a Comment

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Przewiń do góry
Share via
Copy link