polityka prywatności i regulamin sklepu woocommerce

Polityka Prywatności i Regulamin w WordPress i WooCommerce

Polityka Prywatności i Regulamin w sklepie internetowym są bardzo ważne. WooCommerce i WordPress dostarczają wszystkich niezbędnych funkcjonalności, ale muszą być one poprawnie skonfigurowane, żeby spełniały swoje zadania. Poniżej zobaczysz jak wszystko skonfigurować, żeby przed złożeniem zamówienia, Twój klient mógł sie zapoznać z polityką prywatności i żeby musiał zaznaczyć opcję, że zgadza się z regulaminem sklepu.

Konfiguracja Polityki Prywatności w WordPress

Najpierw trzeba skonfigurować politykę prywatności w WordPressie

Jak dodać i skonfigurować politykę prywatności w WordPress
Konfiguracja polityki prywatności w WordPressie

W zakładce Ustawienia – Prywatność (1) musisz wybrać z listy rozwijanej (3) stronę na której znajduje się Twoja polityka prywatności. Jeśli nie masz jeszcze utworzonej takiej strony, to możesz tutaj kliknąć „Utwórz” (2) i wygenerować stronę z polityką prywatności.

Konfiguracja Polityki Prywatności w WooCommerce

Gdy masz już stronę polityki prywatności i skonfigurowanego WordPressa, możesz przejść do konfiguracji polityki prywatności w WooCommerce

konfiguracja polityki prywatności w woocommerce
Konfiguracja polityki prywatności w WooCommerce

Tutaj generalnie ustawiamy tylko treść komunikatu wyświetlanego na stronie zamówienia i przy rejestracji nowego konta klienta. Treść ta jest już wstępnie uzupełniona, ale sugeruję dodać zaznaczone na żółto tagi HTML, dzięki czemu nazwa strony polityki prywatności będzie pogrubiona.

konfiguracja polityki prywatności w woocommerce strona zamówienia
Wynik dodania tagu HTML

Tekst umieszczony w miejscu trzech kropek (patrz niżej) będzie pogrubiony.

<strong> ... </strong>

Natomiast ten fragment z nawiasami kwadratowymi

[privacy_policy]

To kod, który WordPress automatycznie podmieni na link do Twojej strony polityki prywatności, którą wcześniej ustawiliśmy w zakładce Ustawienia – Prywatność.

Konfiguracja Regulaminu w WooCommerce

Zanim przejdziemy do konfiguracji regulaminu w WooCommerce, najpierw tak jak w przypadku polityki prywatności, musimy utworzyć stronę z regulaminem.

Czyli po prosty przechodzimy do zakładki Strony, klikamy Dodaj Nową i tworzymy stronę regulaminu.

Gdy już mamy stronę z regulaminem, przechodzimy do zakładki WooCommerce Ustawienia Zaawansowane i tutaj przy opcji Regulamin z listy rozwijanej wybieramy stronę z regulaminem.

Jak dodać zgodę na warunki regulaminu na stronie zamówienia WooCommerce
Konfiguracja regulaminu sklepu w WooCommerce

Gdy w polu Regulamin ustawisz stronę z regulaminem i zapiszesz zmiany, na stronie zamówienia pojawi się checkbox ze zgodą na warunki regulaminu, którą klient będzie musiał zaznaczyć, żeby móc dokonać zamówienia (zgoda na warunki regulaminu jest wymagana).

Zgoda na warunki regulaminu na stronie zamówienia w WooCommerce
Zgoda na warunki regulaminu w sklepie WooCommerce

Wyraz „regulamin” w tekście obok pola do odhaczenia to hiperłącze – link odsyłający do strony, którą w ustawieniach WooCommerce ustawiliśmy jako strona z regulaminem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *