Najlepsze sposoby na zarabianie w internecie

Praca Przez Internet i Zarabianie z Domu

Niemal każdy chciałby zarobić jakieś dodatkowe pieniądze, a może na stałe zmienić źródło pozyskiwania swojej pensji. W tym kontekście zarabianie przez internet brzmi bardzo kusząco. Na czym to właściwie polega, gdzie szukać takich źródeł dodatkowych pieniędzy i przede wszystkim – ile można w ten sposób zarobić? Przedstawiamy najlepsze rozwiązania dla początkujących i zaawansowanych.

Wypełnianie ankiet

Wypełnianie płatnych ankiet wydaje się być najprostszym sposobem na zarabianie przez internet wprost z domu. Przede wszystkim nie potrzebujesz do tego żadnych umiejętności, wykształcenia i doświadczenia. Wszystko, co będzie niezbędne to determinacja i sporo wolnego czasu. Taki sposób na zarabianie w internecie jest bardzo elastyczny, ponieważ samodzielnie decydujesz, jak wiele czasu na to poświęcisz. Najważniejsza jest systematyczność, niektóre ankiety pojawiają się i znikają już w przeciągu godziny, ponieważ wypełni je odpowiednia liczba respondentów. Dlatego loguj się na nie kilka razy dziennie, nie pozwalając, by Ci umknęły. Osoby, które zajmują się tym aktywnie, bardzo polecają taką formę zarabiania. Zamiast nudzić się przed komputerem i przeglądać na przykład media społecznościowe, możesz co nieco dołożyć do swojego budżetu domowego. To jednocześnie bardzo popularny sposób na zarabianie z domu.

Na rynku obecnych jest wiele platform z płatnymi ankietami. Warto zalogować się do ich dużej liczby, a także dokładnie wypełnić swój profil. Sprawdzone strony to na przykład:

 • Świat Opinii,
 • Opinie.pl,
 • Toluna,
 • Moneyo płatne ankiety.

Istnieją pewne triki, które pozwolą Ci na branie udziału w większej liczbie płatnych ankiet. Największe szanse na bycie zakwalifikowanym do badania daje mieszkanie w dużym mieście, posiadanie wyższego wykształcenia, posiadanie dzieci i wysokie zarobki. Dodatkowo w momencie, kiedy jest się pytanym o korzystanie z danego produktu, planowanie wyjazdu, zakup domu etc., warto odpowiadać twierdząco. Nie zawsze jest to uczciwe, ale z drugiej strony daje to największe szanse na bycie zakwalifikowanym do danej ankiety, a tym samym na otrzymanie za nią gratyfikacji finansowej.

Ile można zarobić na wypełnianiu ankiet?

Zarobki wahają się w zależności od Twojej determinacji, ale najczęściej są to kwoty od kilkudziesięciu do nawet 500 złotych miesięcznie. Ta kwota oczywiście nie pozwoli Ci się utrzymać, ale zyskasz dodatkowe pieniądze na własne wydatki.

Zwrot pieniędzy za zakupy w internecie

Programy typu Refunder pozwalają na łatwe zarabianie przez internet. Wystarczy, że wejdziesz na stronę danego programu i za jego pośrednictwem wybierzesz sklep, w którym planujesz zrobić zakupy. Kupujesz, płacisz, a następnie otrzymujesz zwrot. Jego wysokość to od kilku do kilkunastu procent wartości zakupów. Przy większych kwotach suma robi się całkiem okrągła. Jest to ciekawy pomysł na dorobienie sobie do pensji.

Refunder należy do grona międzynarodowych liderów. Firma została założona w Szwecji, ale co najważniejsze, od jakiegoś już czasu dostępna jest również dla polskich użytkowników. Jest zarejestrowana i całkowicie legalna. Jak wynika z wielu opinii zadowolonych użytkowników, ten sposób działania naprawdę się opłaca i co więcej – pozwala sporo zaoszczędzić (albo dorobić sobie). Musisz się zarejestrować na stronie (za darmo). Pieniądze, które zyskasz ze zwrotu za zakupy, są gromadzone na Twoim indywidualnym koncie. Ich wypłaty dokonać możesz, jeżeli kwota będzie wyższa niż 45 złotych.

Sklepy, w których można dostać zwrot to na przykład:

 • Zalando (3% zwrotu),
 • Agito (4,5% zwrotu),
 • W.Kruk (4,61% zwrotu),
 • Douglas (4% zwrotu).

Możesz także zainstalować specjalną wtyczkę w swojej przeglądarce. Dzięki niej będziesz mieć pewność, że żadne zakupy nie zostaną pominięte i za wszystkie otrzymasz zwrot.

Ile można zarobić na zwrotach z zakupów?

Kwota jest bardzo różna, ponieważ zależy od wartości miesięcznych zamówień. Najlepiej płatne są rezerwacje hoteli i biletów lotniczych.

Inwestowanie online

Inwestowanie online to już wyższa szkoła jazdy w zakresie zarabiania przez internet. Przede wszystkim trzeba mieć na ten temat sporą wiedzę oraz czas. Jednocześnie ten sposób daje dużą szansę na uczynienie z takich inwestycji swojego głównego źródła utrzymania.

Obecnie warto jest poświęcić nieco uwagi kryptowalutom. Zanim jednak zaczniesz cokolwiek robić w tym kierunku, najpierw podciągnij swoją wiedzę i sporo czytaj. Współcześnie rynek jest opanowany przez naprawdę wiele kryptowalut. Niektóre państwa planują nawet wprowadzenie ich w oficjalnej formie. Podstawą jest bycie na bieżąco z pojawiającymi się kryptowalutami oraz ocenienie, które spośród nich mają szansę zwiększyć swoją wartość. W niektórych przypadkach wygląda to nieco podobnie, co granie na giełdzie – można naprawdę wiele zarobić bez wysiłku, ale także sporo stracić.

Ile można zarobić na inwestycjach online?

W tym przypadku kwoty mogą być zarówno minimalne, jak i naprawdę solidne, które pozwolą Ci utrzymać się na naprawdę dobrym poziomie. Możesz także na tym stracić, więc wiedza jest niezbędna i nie jest to sposób na zarabianie w domu dla każdego.

Freelancer

Masz dość codziennego chodzenia do biura i szefa nad głową? W takim razie możesz pomyśleć o zostaniu freelancerem. Tak pracuje wielu programistów, copywriterów, grafików, tłumaczy, wirtualne asystentki etc. Po pierwsze musisz jednak naprawdę znać się na pracy, w jakiej zamierzasz się realizować, mieć doświadczenie, kompetencje oraz portfolio, w którym pokażesz swoje umiejętności innym.

Zacznij od rozeznania się na rynku. Początkowo zleceń możesz poszukiwać na stronach dla freelancerów i w ten sposób powoli budować swoje portfolio. Początki wcale nie będą łatwe, bo konkurencja jest olbrzymia, ale jednocześnie z czasem będą się do Ciebie zwracać osoby z polecenia. Takie zarabianie przez internet ma wiele zalet, ponieważ przede wszystkim pracujesz dokładnie wtedy, kiedy masz na to ochotę, możesz zostać nawet tzw. cyfrowym nomadą – podróżować i pracować jednocześnie. Jeżeli dobrze znasz języki obce, na przykład angielski, możesz spróbować także pracy na rzecz międzynarodowych firm, co wiąże się z dużo wyższymi zarobkami.

Pamiętaj, że nawet jeżeli nie masz jeszcze konkretnych umiejętności, możesz je zdobyć. Dostępnych jest wiele kursów, płatnych i darmowych, na przykład w serwisie Udemy, które pomogą Ci w zdobyciu wiedzy i pozwolą na zarabianie w domu jako freelancer. Na przykład możesz pozycjonować strony internetowe. To ten rodzaj wiedzy, której nie zdobędziesz na żadnych studiach, a raczej dzięki własnemu doświadczeniu. Zacznij od stworzenia dla siebie jakiegoś prostego serwisu i podejmuj różne działania, które będą służyć polepszeniu jego widoczności w sieci.

Bycie freelancerem nie jest tak naprawdę niczym ograniczone. Możesz na przykład zdecydować się na pisanie płatnych życzeń, na planowanie podróży (wynajem samochodu, wybranie hotelu, spisanie atrakcji) dla zapracowanych biznesmenów, robienie zdjęć i wiele, wiele innych zajęć. Dużo zależy od Twojej kreatywności.

Zleceń szukaj na serwisach takich jak:

 • Useme,
 • Oferia,
 • Linkedln,
 • Giełda Tekstów,
 • Olx,
 • Grupy na Facebooku dla freelancerów.

Ile można zarobić na byciu freelancerem?

Przede wszystkim weź pod uwagę, że bycie freelancerem nie jest dla każdego. Rynek zweryfikuje szybko Twoje umiejętności. Nie może to być decyzja na zasadzie: „coś tam potrafię i jakoś to będzie”. Miesięcznie w ten sposób zarobić można od 200 złotych (za drobne zadania w formie dorabiania sobie), do nawet 6000 złotych, jeżeli masz renomę. Dobry grafik i programista mogą otrzymać jeszcze więcej. Rozliczać możesz się w formie umowy o dzieło lub zlecenia, a później także otworzyć jednoosobową działalność gospodarczą.

Sklep internetowy

Sklep internetowy także początkowo może być formą dorobienia sobie, aby później przerodzić się w coś dużo poważniejszego. Najpierw zastanów się, co możesz sprzedawać, skąd będziesz brać towar, jaką marżę narzucisz, jak duża jest konkurencja. Możesz sprzedawać własne wyroby (na przykład szyte samodzielnie ubrania), cudze produkty kupowane na przykład w hurtowni albo skorzystać z modelu dropshipping, kiedy sprzedajesz cudzy towar bez konieczności magazynowania go u siebie. Jeżeli Twój biznesplan jest już gotowy, możesz przystąpić do jego realizacji. Stworzenie sklepu internetowego u profesjonalisty to nawet kilka tysięcy złotych. Na początku wystarczy Ci samodzielnie zrobiony sklep – proste, darmowe narzędzia Ci to ułatwią.

Ile można zarobić na sklepie internetowym?

Zarabianie przez Internet w formie prowadzenia swojego sklepu internetowego wymaga sporego nakładu czasu, nawet nie na obsługę klientów, ale początkowo głównie na reklamę, wymyślanie akcji reklamowych itp. Zarobki zależą oczywiście od poziomu sprzedaży, ale można założyć, że pierwotnie będzie to kilkaset złotych, a po kilku miesiącach – nawet kilka tysięcy. Zwłaszcza jeżeli Twój sklep będzie się cały czas rozwijał i poświęcisz mu wiele uwagi.

YouTube

Nagrywanie swoich filmików na YouTube to ostatnio sposób cieszący się olbrzymim zainteresowaniem ze strony osób chcących zarabiać przez internet. W tym celu trzeba mieć jednak przede wszystkim odpowiedni sprzęt, a oprócz tego również pomysł na siebie. Na początku można posiłkować się jednym z darmowych programów do obróbki video.

Na YouTubie zarabia się dzięki reklamom, które są wyświetlane przed filmikiem. Im więcej wyświetleń i subskrypcji ma Twój kanał, tym na większe stawki możesz liczyć. Z czasem, kiedy masz już wartościowe treści na swojej stronie, liczyć możesz także na współpracę z firmami, które przynoszą już zdecydowanie większe dochody. Za 1000 wyświetleń swojego filmu otrzymuje się od kilku do kilkunastu złotych.

Na YouTubie zarobić możesz także dzięki crowfoundingowi, za którego sprawą zbierasz pieniądze na nagrywanie z dobrowolnych wpłat od widzów (Patronite). Możesz także sprzedawać produkty powiązane ze swoim kanałem.  

Ile można zarobić na Youtubie?

Na początku, dopóki nie rozwiniesz kanału, raczej nic nie zarobisz na filmikach. Później, kiedy już rozbudujesz kanał, możesz liczyć na zarobki do nawet 10 000 złotych miesięcznie. Najwięksi youtuberzy zarabiają oczywiście kilkukrotność tej sumy.

Blogowanie

Prowadzenie własnego bloga to świetny sposób na zarabianie przez internet, jeżeli lubisz pisać i masz coś ciekawego do przekazania. Blogosfera jest bardzo rozbudowana, ale ciekawe osoby mają jeszcze zdecydowanie szansę się w niej przebić. Na początku inwestujesz przede wszystkim swój czas, ponieważ bloga prowadzić możesz nawet na darmowym WordPressie. Kiedy już zbudujesz wokół siebie jakąś społeczność, zazwyczaj kilku tysięcy osób, pojawią się także zarobki z bloga lub strony internetowej. Są to przede wszystkim reklamy, ale także płatne współprace etc.

Z blogowaniem łączą się także programy partnerskie. Wartościowa strona z dużym ruchem przyciągnie partnerów. Jeżeli do tego będziesz w jakiś sposób gromadzić e-maile czytelników, na przykład poprzez wysyłanie do nich ciekawego newslettera, szansa na zarabianie na blogu wzrasta. Na przykład pisząc wartościowy artykuł na temat wyboru najlepszego łóżeczka dziecięcego, możesz podpiąć do niego system partnerski sklepu oferującego takie łóżeczka. Prowizję otrzymasz, jeżeli Twoi czytelnicy zdecydują się na zakup poprzez kliknięcie w link na stronie. Istnieje bardzo wiele programów partnerskich.

Najważniejsze jest, aby blog był Twoją prawdziwą pasją, a dodatkowe zyski pojawią się same.

Ile można zarobić na własnym blogu?

Zyski z własnego bloga na początku wyniosą zero złotych, ale po jakimś czasie może to być spokojnie kilka tysięcy.

Tutaj dowiesz się Jak Założyć Bloga krok po kroku

Media społecznościowe

Jeżeli już mowa o blogowaniu i kręceniu filmików na YouTube, nie można zapomnieć również o zarabianiu na mediach społecznościowych. Tutaj sytuacja wygląda podobnie – najpierw zachęć odwiedzających contentem, zgromadź wokół siebie społeczność, a reklamodawcy sami się do Ciebie zgłoszą. Praca przez Internet na Facebooku, Instagramie i Twitterze jak najbardziej jest możliwa. Zadbaj o wysoką jakość postów i zdjęć. Możesz skorzystać z płatnych reklam, w ramach których będziesz polecać jakiś produkt, na przykład kosmetyki. Zarabiać możesz oczywiście również na programach afiliacyjnych, kiedy polecany przez Ciebie produkt zostanie zakupiony przez wygenerowany dla Ciebie link.

Ile można zarobić w mediach społecznościowych?

Najbardziej rozpoznawalne osoby w mediach społecznościowych zarabiają na nich miliony. Jednak, aby nieco bardziej urealnić te zarobki, należy wskazać, że mogą one sięgać nawet kilku tysięcy złotych miesięcznie. Jeżeli tylko przyłożysz się do ich prowadzenia i będzie mieć jakiś pomysł na siebie.

Promocje bankowe

Kolejnym pomysłem na zarabianie w internecie dla każdego, bez większego wysiłku, jest korzystanie z promocji bankowych. Najbardziej obrotne osoby zyskać mogą na tym nawet kilkaset złotych miesięcznie! Wymaga to jednak trochę planowania i skrupulatności, aby pilnować terminów zakładania konta, korzystania z karty kredytowej, zamykania ich w odpowiednim czasie oraz oczywiście zrobienia zakupów za ich pośrednictwem na określoną kwotę. Dotyczyć to może czasami płatności kartą, czasami zakupów online w sieci, czasami płatności telefonem. To dodatkowy zysk. Aby na bieżąco śledzić wszystkie promocje i wiedzieć, które z nich są opłacalne, śledź portale takie jak Bankobranie.

Ile można zarobić na promocjach bankowych?

Zarobki wahają się w zależności od tego, jakie promocje bankowe aktualnie obowiązują. Może to być kwota od na przykład 50 do 500 złotych miesięcznie. Przyda się skrupulatność i prowadzenie dokładnych notatek na temat danej promocji. Czasami nie jest to żywa gotówka, a na przykład bony do wydania w danym sklepie, co także jest oczywiście ciekawą opcją.

Zarabianie na swojej wiedzy

Na swojej wiedzy także można zarobić i to przez internet. Nie trzeba być w tym celu wykładowcą akademickim. Wystarczy, że masz jakąś pasję i pomysły. Na przykład dobrze gotujesz – wydaj własnego e-booka z przepisami. A może umiesz szyć albo znasz się na remontach? Możesz sprzedawać własne kursy i poradniki dotyczące danej dziedziny. Cena pojedynczego kursu na początku nie jest zbyt wysoka, ale po zbudowaniu marki i coraz większej profesjonalizacji, zacznie Ci to przynosić spore zyski. Obecnie można nawet prowadzić korepetycje przez internet, poprzez Skype’a. Postawić także możesz na indywidualne szkolenia, które są pracochłonne, ale jednocześnie przynoszą zdecydowanie wyższe zyski.

Ile można zarobić na własnej wiedzy i umiejętnościach?

W tym przypadku zarabianie przez internet jest nieco podobne do działań freelancerskich – zależy, jak dobrze się sprzedasz i jaki będzie Twój poziom zaawansowania. Zyski będą bardzo podobne, od kilkuset do kilku tysięcy złotych miesięcznie.

Handlowanie domenami

Handlowanie domenami to niewątpliwe bardzo interesująca opcja dla wszystkich osób, które mają zacięcie do handlu i do tego potrafią nieco wyczuć trendy na rynku. Najbardziej chodliwe są te z końcówką .pl, .com, .net, .org. Na początku zarejestruj się na giełdach domen, na przykład na aftermarket.pl. Dalszym krokiem jest po prostu wymyślanie ciekawych, wartych zainteresowania nazw. Sprawdź oczywiście, czy jest ona nadal wolna. Jeżeli tak, kup ją, a następnie postaraj się sprzedać za wyższą kwotę. Możesz szukać także na giełdzie domen – kup taniej, sprzedaj drożej to podstawowa zasada w tym sposobie zarabiania przez internet. Pamiętaj, aby samodzielnie wycenić, ile dana domena jest warta. Zbyt niska kwota jest oczywiście zła, ale zbyt wysoka także, bo zainteresowanie może być minimalne, a Ty stracisz tylko pieniądze i czas.

Ile można zarobić na sprzedawaniu domen?

Trudno oszacować, ile można zarobić na handlowaniu domenami. Z pewnością są to kwoty od kilkudziesięciu złotych za sztukę, do nawet kilku tysięcy, jeżeli uda Ci się dokonać dobrego zakupu.

Zakłady bukmacherskie

Nawet nie musisz lubić sportu, aby na nim zarabiać. Wszystko dzięki zakładom bukmacherskim, chociaż od razu należy zaznaczyć, że nie jest to najprostszy sposób na zarabianie przez internet. Po prostu obstawiasz wyniki poszczególnych meczów lub całych sportowych wydarzeń. Większość zakładów bukmacherskich na początku daje Ci jakiś bonus, który służy zdobyciu wiedzy, na czym dokładnie polega ta zabawa. Samo obstawianie to chwila. Ważne jest szczęście, ale także trochę żyłki do przeprowadzania kalkulacji.

Ile można zarobić na zakładach bukmacherskich?

Na zakładach bukmacherskich zarobić możesz nawet kilkaset złotych dziennie, ale możesz także stracić. Z pewnością nie jest to stabilne źródło zarobkowania i trzeba to wiedzieć przed wejściem w ten świat.

Oglądanie reklam

Programy typu RevShare pozwalają na zarabianie przez internet dzięki oglądaniu reklam albo udostępnianiu własnych reklam do oglądania przez innych. Polegają one gromadzeniu jak  największej liczby polecających osób. Takie programy dzielą się z użytkownikami zyskami z reklam albo z innych źródeł. Z jednej strony jest to bardziej skomplikowane niż banalne wypełnianie ankiet, ale równocześnie zyski są także sporo wyższe.

Ile można zarobić na reklamach?

Zarobki wahają się w zależności od zaangażowania, ale mogą to być kwoty od kilkuset do kilku tysięcy złotych w ciągu kilku miesięcy. To idealna praca z domu: nie męczy, nie trzeba do niej specjalnej wiedzy.

Czy warto zarabiać bez wychodzenia z domu?

Jak widać, sposobów na zarabianie dużej gotówki w domu jest naprawdę wiele i każdy może znaleźć coś dla siebie. Może to być forma dorabiania sobie albo pełnoprawnej pracy. Jednak za każdym razem należy się po prostu w to zaangażować i poświęcić mniej lub więcej czasu. Zarabianie przez internet, jak żaden inny sposób pracy, wymaga kreatywności i planowania codziennego działania.

Obawiasz się, że nie dasz rady wygrać ze swoim lenistwem? Istnieje kilka sposobów na walkę z prokrastynacją. Czasami nie ma się ochoty na pracę, nawet siedząc w biurze, a co dopiero w domu, gdzie kusi jeszcze więcej rozpraszaczy. Podstawą jest szczera chęć. Samo przeczytanie poradnika nic nie da. Zacznij od rozpisania (szczegółowego), co masz do zrobienia i ile czasu Ci to zajmie. Zaplanuj czas na rozrywki, posiłki, spacer z psem, obowiązki domowe. Szczerze zapisz, jak wiele rzeczy wykonasz – napisanie dobrego tekstu na bloga w godzinę jest nierealne. Być może wizja wpływów na konto i dodatkowych rzeczy, które będziesz mógł zrobić dzięki pieniądzom, rozbudzi w Tobie więcej entuzjazmu? Kiedy już odkryjesz, że zarabianie przez internet jest możliwe i bardzo dochodowe, już nie zechcesz wrócić do tradycyjnej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *