WebCam Prompter Mini

Prompter (teleprompter) to urządzenie wykorzystywane przede wszystkim w telewizji i radiu, które pomaga prezenterom, aktorom lub mówcom czytać skrypt lub przemówienie bez konieczności zapamiętywania dużej ilości tekstu.

Prompter wyświetla tekst skryptu na szybie lub ekranie, umożliwiając czytanie tekstu przez osobę przed kamerą, jednocześnie utrzymując kontakt wzrokowy z widzami. Prompter jest często ustawiony tuż obok kamery, lub bezpośrednio przed nią, aby osoba czytająca skrypt wyglądała na patrzącą bezpośrednio na widza.

Jak działa typowy prompter w telewizji: (1) Kamera wideo; (2) Osłona; (3) Monitor wideo; (4) Przezroczyste szkło lub rozdzielacz wiązki; (5) Obraz z obiektu; (6) Obraz z monitora wideo.

Promptery są szczególnie przydatne podczas produkcji na żywo, kiedy nie ma możliwości przerywania nagrań, aby powtórzyć zapomniane linie tekstu. Dzięki temu są one nieodłącznym elementem wielu studiów telewizyjnych, konferencji prasowych i innych wydarzeń, gdzie osoby przed kamerą muszą przekazać duże ilości informacji w profesjonalny i błyskawiczny sposób.

WebCam Prompter Mini dla Logitech C92x

WebCam Prompter Mini to prompter specjalnie zaprojektowany dla kamer internetowych Logitech C92x, która świetnie nadaje się do tworzenia kursów online i dla początkujących YouTuberów.

Jak działa WebCam Prompter Mini?

 1. Na telefonie wyświetlasz treść skryptu do filmu
 2. Tekst skryptu (ekran telefonu) odbija się w szybie nad telefonem
 3. Ty czytasz ten odbity w szybie skrypt, a kamerka umieszczona za szybą nagrywa Cię podczas czytania treści skryptu
 4. Nikt nie wie, że czytasz skrypt, bo patrzysz się prosto w kamerkę, a kamerka nie rejestruje odbitego na szybie tekstu.
 5. Koniec z nagrywaniem tego samego fragmentu po 10 razy i dogrywaniem brakujących fragmentów o których się zapomniało.

Gdzie kupić prompter?

WebCam Prompter Mini to prototyp (tylko jeden istniejący egzemplarz), zaprojektowany na potrzeby tworzenia filmów na kanał estartupy na YouTubie. Nie jest on jeszcze dostępny w sprzedaży, ale już teraz można się zapisać na listę oczekujących.

Cena: 150 zł

 • Sprzedaż ruszy, gdy zbierze się przynajmniej 10 osób zainteresowanych zakupem.
 • Jeśli masz jakieś pytania odnośnie produktu, to pisz śmiało w komentarzach poniżej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6 komentarzy

  1. Tak jak pisałem, używam takiego promptera od 2020 roku (tylko bardziej obskurnego, bo robiłem ręcznie). Bardzo mi pomógł przy rozwijaniu kanału YouTube, szczególnie wstępów do filmów, które muszą być krótkie, ale skondensowane – trzeba przekazać w krótkim czasie jak najwięcej informacji o filmie i zachęcić do dalszego oglądania – mamy parę sekund na sprzedanie filmu. Bez promptera bardzo ciężko jest osiągnąć dobry efekt, a tak, można sobie napisać co chcemy powiedzieć, następnie skompresować to, żeby się nie rozgadywać niepotrzebnie, wrzucamy na ekran i jazda, nagrywamy słowo w słowo, co napisaliśmy 🙂
   Ja mam jeszcze aplikację na telefonie i iPadzie, która pozwala połączyć te dwa urządzenia, więc mogę z iPada przewijać treść skryptu wyświetlanego na telefonie. Jeśli produkt wypali i będą na niego chętni, to zrobię film instruktażowy, jak ja z tego korzystam krok po kroku 🙂

 1. Polecam. Z takiego urządzenia korzysta cała branża telewizyjna. Oczywiście są to urządzenia kosztujące kilka tysięcy złotych. To jest fantastyczne narzędzie dla osób które nie są obyte z mówieniem do kamery. Tak więc polecam się zaopatrzyć.

  Pozdrawiam serdecznie