Hosting Cloudways – Tani VPS
Nowy hosting Cloudways, to Tani VPS typu Cloud, który jest bardzo łatwy w obsłudze, ale jednocześnie daje nieograniczone możliwości i dostęp do najlepszych technologii na świecie. Dzięki Cloudways w 10 minut postawisz serwer VPS na serwerach Google Cloud, Amazon AWS, czy DigitalOcean. Chcesz mieć najlepszy hosting dla swojej strony internetowej? Koniecznie sprawdź Cloudways. Nie dość, że to najtańszy VPS, to możemy korzystać z niego przez 3 dni całkowicie za darmo.
Kod rabatowy cloudways.com
Wysokość Rabatu | -20% |
Kod Promocyjny | estartupy |
Kod promocyjny obniża cenę hostingu, zamawianego na cloudways.com
Najlepszy hosting pod każdym względem
Dzięki Cloudways masz dostęp do najwyższej klasy technologii i infrastruktury wykorzystywanej przez takich gigantów internetowych jak Google, Amazon czy Facebook. Cloudways ma bardzo elastyczną ofertę, która pozwala na idealne dopasowanie zasobów konta hostingowego do Twoich potrzeb, dzięki czemu otrzymujesz niesamowicie wydajny hosting w bardzo atrakcyjnej cenie. Ponieważ jest to hosting VPS, konkretne zasoby Twojego hostingu są na stałe przypisane tylko Tobie, więc masz gwarancję, że Twoja strona będzie działała zawsze tak samo. Więcej na temat różnych rodzajów hostingów i dlaczego VPS Cloud to najlepszy hosting przeczytasz tutaj.
Zobacz Szczegółowy Przewodnik Krok po Kroku
Dlaczego Cloudways?
Cloudways to bardzo prosty w obsłudze, tani VPS typu Cloud (oparty na chmurze obliczeniowej), który daje ogromne możliwości skalowania. Dzięki Cloudways nie musisz już być informatykiem, żeby mieć najlepszy hosting. Cloudways pozwala zwykłemu Kowalskiemu uruchomić bardzo wydajny i tani serwer VPS, bez potrzeby zatrudniania specjalisty. To firma Cloudways dba o bezpieczeństwo i wydajność naszych serwerów, a my dostajemy bardzo przyjazny i intuicyjny panel administracyjny, z którego możemy sobie instalować takie aplikacje jak WordPress, PrestaShop czy Drupal zaledwie kilkoma kliknięciami. Firma Cloudways nie ma swoich serwerów, oni dostarczają jedynie przyjazny interfejs użytkownika. Ale dzięki takiemu rozwiązaniu my dostajemy dostęp do najlepszych technologii na świecie. Cloudways pozwala Ci uruchomić serwer VPS na serwerach takich gigantów jak Google Cloud, Amazon AWS, Vultr, Linode, czy DigitalOcean i to Ty wybierasz sobie lokalizację serwera spośród wielu serwerowni na całym świecie. Cloudways to idealne rozwiązanie bez względu na to, czy Twój biznes to mały startup, średnia firma, czy wielka organizacja. Cloudways zapewni Ci najbardziej optymalne warunki i wystarczające zasoby, by Twoja firma mogła spokojnie się rozwijać. Cena zawsze będzie idealnie dopasowana do Twoich możliwości, bo płacisz tylko za to, z czego korzystasz – bez przepłacania.
Wady i Zalety
Zalety:
Wady:
Cloudways: Opis Ogólny
Istnieje wiele rozwiązań hostingowych, ale wybór takiego, którego później nie będziesz żałować, jest trudny. Spośród wszystkich firm hostingowych Cloudways z pewnością przyciągnie Twoją uwagę swoim unikalnym i znacznie uproszczonym podejściem do hostingu.
Po pierwsze, ta maltańska firma współpracuje z pięcioma wiodącymi dostawcami chmur obliczeniowych na świecie – DigitalOcean, Linode, Vultr, Amazon Web Services (AWS) i Google Cloud. Ta piątka zapewnia najwyższej klasy infrastrukturę i gwarantuje najlepszy hosting dla Twojej strony internetowej, a Cloudways zarządza i opiekuje się tymi kontami za Ciebie.
Jako zarządzana platforma hostingowa, Cloudways pomoże Ci uruchomić stronę internetową w kilka minut, za pomocą kilku kliknięć. Za pośrednictwem ich platformy uruchomisz nie tylko WordPressa, ale także Joomla, Drupal, Larvel, Magento, PHP i inne narzędzia typu open source.
Kolejnym atrakcyjnym aspektem Cloudways jest jego elastyczna cena. Ich model naliczania opłat opiera się na zasadzie „płacisz tyle, ile używasz”, dzięki czemu Cloudways jest doskonałym wyborem dla małych i średnich firm oraz użytkowników o ograniczonym budżecie, ale dużych wymaganiach.
Typowe problemy z usługami hostingowymi
Jeśli chodzi o szybkość i niezawodność, serwery dedykowane i wirtualne serwery prywatne (VPS) są zawsze lepszym wyborem niż współdzielone rozwiązania hostingowe. Niestety, podczas gdy wiele firm oferuje serwery dedykowane, tylko kilka z nich zapewnia dla nich wsparcie i administrację w cenie hostingu (hosting zarządzany – ang. managed hosting). Na polskim rynku nie ma takich dostawców – oprócz miesięcznego kosztu serwera, trzeba dodatkowo płacić za opiekę nad takim serwerem, a nawet za graficzny interfejs i panel administracyjny, żeby łatwiej było zarządzać kontem hostingowym.
Decydując się na hosting dedykowany, czy to będzie polski dostawca, czy któryś z najlepszych, jak Google, albo Amazon, dostaniemy go w formie bardzo „surowej” – goły serwer z systemem operacyjnym – i to na nas spada odpowiedzialność za zarządzanie takim serwerem. Całą ciężką pracę administrowania takim hostingiem będziemy musieli wykonywać sami. Musimy ręcznie skonfigurować środowisko dla naszej strony lub zainstalować jakiś panel administracyjny. Poza tym musimy również nadzorować konserwację i codzienne działanie serwera. Jeśli nie mamy doświadczenia i odpowiednich umiejętności do wykonywania takich zadań, będzie nas to kosztowało sporo pieniędzy, albo bólu głowy, gdy pojawią się usterki, spadki prędkości ładowania się strony, albo co gorsza, przestoje.
Właśnie tutaj z pomocą przychodzi Cloudways – możesz mieć konto hostingowe u najlepszych, ale nie musisz znać się na tych wszystkich systemach, bo Cloudways zajmie się wszystkim za Ciebie. Jako w pełni zarządzany dostawca hostingu uwolni Cię od zmartwień i problemów związanych z obsługą serwera. Cloudways zostało stworzone tak, aby umożliwić przeciętnemu Kowalskiemu dostęp do najlepszego hostingu dedykowanego, bez konieczności zatrudniania administratora i ponoszenia wysokich kosztów.
Kluczowe cechy Cloudways
Cloudways jest znany głównie jako platforma hostingowa WordPress. Cokolwiek potrzebujesz dla swojej witryny WordPress, Cloudways z pewnością to ma, na przykład instalacja darmowego certyfikatu SSL, przekierowania HTTPS, kopie zapasowe i inne zadania, które mogą być trudne dla niezbyt doświadczonych użytkowników.
Oto najważniejsze cechy Cloudways:
Prostota i możliwość wyboru
- 5 dostawców chmur obliczeniowych
- Wsparcie dla wszystkich aplikacji PHP
- Ilość aplikacji bez ograniczeń
- Innowacyjny panel administracyjny
Łatwa i bezproblemowa obsługa
- Wsparcie techniczne 24/7
- Opieka nad kopiami zapasowymi
- Opieka nad bezpieczeństwem
- CloudwaysBot – program czuwający nad Twoim serwerem
Wydajność, która da się skalować
- Zoptymalizowane oprogramowanie pod kątem wydajności
- Zaawansowane rozwiązania do cachowania stron
- Obsługa PHP 7
- CloudwaysCDN (StackPath)
Panel kontrolny Cloudways
Po utworzeniu konta, możesz zarządzać swoimi serwerami za pomocą panelu sterowania Cloudways. Ich panel jest zupełnie inny niż typowe rozwiązania spotykane u większości firm hostingowych, ale jest bardzo intuicyjny i nowoczesny. Za pomocą menu górnego można uzyskać szybki dostęp do serwerów, aplikacji, zespołów i projektów.
Zarządzanie aplikacjami
Zobaczmy, jakie ustawienia mamy do dyspozycji w zakładce Aplikacje (Applications). Po utworzeniu serwera u któregoś z pięciu dostępnych dostawców, możemy zacząć dodawać aplikacje – na przykład WordPress.
Po utworzeniu aplikacji, przechodzimy do jej strony zarządzania, gdzie możemy skonfigurować wszystkie ustawienia. Wszystkie opcje są pogrupowane w zakładkach (menu po lewej). Jedną z ważniejszych jest zakładka do zarządzania domenami (domain management), gdzie możemy podłączyć własną domenę do właśnie utworzonej aplikacji.
Jeśli nie masz jeszcze własnej nazwy domeny, Cloudways przydzieli Ci tymczasowy adres URL. W ten sposób możesz rozpocząć tworzenie strony internetowej i testowanie hostingu (masz 3 dni na darmowe testy) bez dodatkowych komplikacji.
W zakładce „Access Details” znajdziesz wszystkie niezbędne informacje, aby uzyskać dostęp do Twojej strony (Twój tymczasowy adres URL) i jej panelu sterowania.
Uzyskanie darmowego certyfikatu SSL nie mogło być już łatwiejsze – służy do tego zakładka „SSL Certificate”, gdzie jednym kliknięciem wygenerujesz i zainstalujesz darmowy certyfikat SSL Let’s Encrypt, albo dowolny własny certyfikat, jeśli taki posiadasz.
Odzyskiwanie kopii zapasowej jest również operacją wykonywaną jednym kliknięciem i służy do tego zakładka „Backup And Restore”. Wystarczy wybrać, którą kopię chcemy przywrócić i kliknąć „Restore Application Now”. W każdej chwili możemy też utworzyć nową kopię zapasową – wystarczy kliknąć „Take Backup Now”. Jest to przydatne, gdy chcemy poeksperymentować z naszą stroną, albo gdy robimy update.
Zarządzanie serwerami
Po zakończeniu konfigurowania aplikacji (WordPressa), możemy teraz zająć się pewnymi aspektami związanymi z samym serwerem, na którym nasza strona internetowa jest uruchomiona. Wystarczy wybrać z menu górnego zakładkę „Servers” i wybrać interesujący nas serwer (jeśli mamy więcej niż jeden).
Do swojego serwera możesz zalogować się za pomocą terminala SSH. Dane do logowania znajdziesz w zakładce „Master Credentials”.
Zakładka „Monitoring”, to strona do monitorowania poziomu obciążenia procesora. Jest to bardzo ważne, żeby sprawdzać od czasu do czasu tą zakładkę, ponieważ konsekwentnie wysokie wykorzystanie procesora może wpłynąć na wydajność Twojej witryny.
Zakładka „Manage Services” pokazuje wszystkie usługi uruchomione na twoim serwerze. Tutaj możesz w dowolnym momencie uruchomić, zatrzymać, albo zrestartować daną usługę lub wiele usług.
Zakładka „Settings & Packages” umożliwia konfigurowanie PHP oraz innych ustawień na poziomie serwera (np. wersje PHP i MySQL).
W sekcji bezpieczeństwo (Security) możesz zablokować niektórym adresom IP dostęp do twoich zasobów, albo zablokować wszystkie adresy IP oprócz wybranych.
Jeśli to nie wystarczy, każdy zaawansowany użytkownik może zalogować się do serwera za pośrednictwem SSH, aby sprawdzić i dostosować ustawienia. Cloudways zapewnia również zaporę ogniową (firewall) jako ochronę przed złośliwym oprogramowaniem i innymi rodzajami cyberataków. Trzeba pamiętać, że Cloudways korzysta z serwerów największych dostawców chmur obliczeniowych na świecie, gdzie każdy z nich dysponuje armią wyspecjalizowanych inżynierów, których zadaniem jest praca nad nowymi, lepszymi rozwiązaniami i dbanie o bezpieczeństwo serwerów i całej infrastruktury.
Kopie zapasowe na poziomie serwera (kopie całego serwera z wszystkimi uruchomionymi na nim aplikacjami – instalacjami WordPressa) domyślnie są tworzone codziennie i przechowywane przez tydzień, ale jeśli potrzebujesz częstszych kopii bezpieczeństwa, to możesz zmienić ten harmonogram w zakładce „Backups”. Kopie są przechowywane w oddzielnej, bezpiecznej lokalizacji, do której nikt nie ma dostępu. Jeżeli chcemy, możemy włączyć opcję dodatkowych, lokalnych kopii, do których mamy dostęp za pomocą FTP – przydaje się na przykład gdy zamierzamy przenieść stronę na inny hosting (dostajemy wszystkie pliki i bazy danych).
Na końcu mamy jeszcze zakładkę „SMTP”, która służy do konfigurowania poczty wychodzącej z naszego serwera. Poczta wychodząca, to różnego rodzaju powiadomienia wysyłane przez nasz system WordPress, gdy dostaniemy komentach, zamówienie, albo wiadomości wysyłane za pośrednictwem formularza znajdującego się na naszej stronie internetowej. Hosting Cloudways nie obsługuje w ogóle poczty email (kont email i wychodzącej poczty z serwera). Dlatego musimy korzystać z usług zewnętrznych firm, albo zapłacić Cloudways, żeby zrobili to za nas (wykupując dodatek do obsługi poczty). Ma to swoje plusy i minusy:
- Plusy
- Mniejsze obciążenie dla serwera, bo nie musi co chwilę odpowiadać na zapytania programów pocztowych sprawdzających, czy jest jakaś nowa poczta.
- Bardziej niezawodne dostarczanie poczty – jak coś jest do wszystkiego, to nigdy nie będzie tak dobre, jak coś co specjalizuje się tylko w jednej dziedzinie.
- Minusy
- Trochę więcej zachodu, albo można dopłacić parę złotych do miesięcznego abonamentu i mieć problem z głowy (wykupując dodatek „Elastic Email” do obsługi poczty wychodzącej, wystarczy go tylko wybrać z listy i kliknąć „Enable”).
Zarządzanie zespołem
Hosting Cloudways dostarcza niesamowicie rozbudowane narzędzie do zarządzania zespołem. Możesz dowolnie dodawać i usuwać członków zespołu, ale także decydować co poszczególne osoby mogą robić na Twoim koncie i do jakich opcji będą mieli dostęp.
Możesz udzielić konsultantowi tymczasowy dostęp jedynie do wybranej aplikacji (konkretnej strony) i pozwolić mu na przykład na tworzenie zgłoszeń do pomocy technicznej Cloudways w Twoim imieniu. Pozostałe dane jak dane do faktury i inne ustawienia pozostaną dla niego niewidoczne.
Staging i klonowanie
Cloudways posiada możliwość klonowania zarówno całych stron internetowych, jak i serwerów razem ze stronami. Klonowania chyba nie trzeba wyjaśniać – dostajemy dokładną kopię strony/serwera tyle, że pod innym adresem URL/IP.
Znacznie ciekawsza jest opcja Staging.
Często zdarza się, że chcemy wprowadzić jakieś zmiany w wyglądzie naszej strony, ale nie jesteśmy pewni czy to się sprawdzi, a często nawet nie wiemy, czy to, o co nam chodzi da się w ogóle uzyskać. Musimy trochę poeksperymentować.
Na samym początku istnienia strony to nie problem, bo i tak nikt jej nie odwiedza, ale co, gdy mamy już dosyć spory ruch na stronie…? Można oczywiście zaryzykować i spróbować zrobić wszystko przez noc (jeśli starczy czasu), albo uruchomić wtyczkę „zaraz wracamy” i chwilowo wyłączyć stronę dla odwiedzających (trochę szkoda).
W tej sytuacji niezastąpiony okazuje się hosting taki jak Cloudways, który oferuje tzw. Staging. Jest to klon naszej strony, tylko że obie strony (oryginał i kopia) pozostają ze sobą przez cały czas powiązane. Dzięki temu połączeniu możemy synchronizować (w obie strony) zmiany wprowadzane na oryginale, albo kopi strony.
To znaczy, że tworzymy staging naszej strony. Dostajemy jej identyczny klon na osobnym adresie URL, gdzie możemy sobie dowolnie eksperymentować podczas, gdy oryginał strony nadal służy naszym klientom w nienaruszonej wersji. Gdy wprowadzimy wszystkie zmiany i wszystko przetestujemy na spokojnie, możemy wtedy jednym kliknięciem zsynchronizować klon z oryginalną stroną. Mamy nową wersję strony bez wyłączania jej nawet na sekundę – zero stresu.
Najlepsza optymalizacja
Cloudways wykorzystuje infrastrukturę serwerową pięciu największych na świecie dostawców chmur obliczeniowych: DigitalOcean, Linode, Vultr, AWS i Google Cloud. Wszyscy ci dostawcy zapewnianiają serwery na dyskach SSD, które gwarantują najkrótsze czasy operacji na plikach i znacznie poprawiają ich wydajność.
Oprócz świetnej infrastruktury chmurowej Cloudways wykorzystuje kilka mechanizmów buforowania (cache), żeby móc jeszcze lepiej wykorzystywać zasoby serwerów. Dla ułatwienia, stworzyli oni własną wtyczkę do WordPressa o nazwie Breeze, która zapewnia lepszą integrację tych mechanizmów buforujących. Wtyczkę tę można łatwo skonfigurować, włączyć i wyłączyć. Co ważniejsze, obsługuje ona CloudwaysCDN – sieć dostarczania treści Cloudways, która również wykorzystuje infrastrukturę należącą do jednej z największych firm świadczących tego typu usługi – StackPath (kiedyś MaxCDN).
CloudwaysCDN zwiększa szybkość i niezawodność, przechowując Twoją stronę na różnych serwerach na całym świecie. Dzięki temu ruch na Twojej stronie jest rozdzielany pomiędzy wiele serwerów, co zmniejsza ich obciążenie (w przypadku nadmiernego ruchu), ale co ważniejsze, Twoja strona internetowa jest serwowana z najbliższego serwera dla odwiedzającego Twoją stronę. To znaczy, że jeśli Twój klient znajduje się w USA, to Twoja strona będzie serwowana z serwera w USA, przez co zamiast wczytywać się kilka sekund, będzie to trwało ułamek sekundy.
Dzięki CDN Twoja strona działa tak samo szybko z każdego miejsca na świecie. Jest to szczególnie ważne, gdy Twoja firma działa na rynku międzynarodowym, ale trzeba też pamiętać, że z roku na rok przybywa coraz więcej polaków (ponad 2,5 miliona na koniec 2017 roku) przebywających poza granicami kraju, którzy nadal czytają polskie portale…
Funkcja CloudwaysCDN jest dostępna w sekcji zarządzania aplikacjami (Application Management) i można ją dodać jednym kliknięciem. Jej koszt to jedyne 1$ / miesiąc
Cloudflare CDN też może być używany na stronach internetowych hostowanych przez Cloudways.
Oprócz wymienionych powyżej, Cloudways obsługuje też inne popularne mechanizmy buforowania, jak Varnish i Redis (ale Cloudways nie zaleca używania obu na raz).
Skalowalność
Jeśli z jakiegoś powodu potrzebujesz lepszego serwera (więcej mocy obliczeniowej, więcej RAM, więcej pamięci), możesz w każdej chwili zwiększyć zasoby tego, z którego korzystasz teraz dzięki elastycznemu skalowaniu – wystarczy kilka kliknięć! Funkcja ta znajduje się w obszarze zarządzanie serwerem, w zakładce „Vertical Scaling”.
Wsparcie techniczne
Cloudways oferuje bardzo dobre wsparcie techniczne, ale niestety tylko w języku angielskim, co może być problematyczne dla niektórych osób. Mamy do dyspozycji całodobowe wsparcie techniczne poprzez czat na żywo, aby zapewnić natychmiastową pomoc. Możesz także poprosić o telefon, wysłać e-mail, sprawdzić blog i bazę wiedzy lub odwiedzić forum społecznościowe i platformy społecznościowe Cloudways. Cloudways ma również swojego CloudwaysBota, który monitoruje serwery i powiadamia o każdej aktualizacji lub problemie.
Cena hostingu Cloudways
Cloudways oferuje elastyczne plany rozliczeniowe i działa w modelu „płacisz za to, co zużyjesz”. Ceny mogą być początkowo skomplikowane, ponieważ Cloudways ma kilka planów opartych na pięciu różnych partnerach – DigitalOcean, Linode, Vultr, AWS i Google Cloud:
Jak widzisz wybór jest spory, ale na początek w zupełności wystarczą Ci podstawowe plany w DigitalOcean, albo Vultr. Jeśli jednak masz już sporą i popularną stronę internetową (jesteś wymagającym użytkownikiem), powinieneś pomyśleć może o którymś z planów AWS lub Google Cloud.
Możesz się zastanawiać: jeśli Cloudways korzysta z infrastruktury tych dostawców chmur, dlaczego nie pójść bezpośrednio do którejś z tych pięciu firm i ominąć pośredników (Cloudways)? Oczywiście możesz tak zrobić, dzięki czemu zaoszczędzisz pieniądze, bo pozbędziesz się pośrednika. Tyle że te zaoszczędzone pieniądze będą kosztowały Cię sporo Twojego czasu, bo będzie trzeba wszystko instalować i konfigurować we własnym zakresie i przy pomocy konsoli tekstowej, a nie graficznemu panelowi administracyjnemu. Pytanie więc na ile wyceniasz swój czas i spokojną głowę odnośnie hostingu dla Twojej strony… Dzięki ofercie Cloudways i ich hostingu zarządzanego, uwolnisz się od ciężaru wykonywania skomplikowanych zadań związanych z administracją serwerem.
Jeśli chcesz wypróbować Cloudways, skorzystaj z ich trzydniowego, bezpłatnego okresu próbnego. Jest krótki, ale możesz szybko uruchomić serwer i przetestować funkcje Cloudways bez podawania danych karty kredytowej. 3 dni całkowicie za darmo i bez żadnych formalności. Parę minut i masz konto, dzięki któremu osobiście się przekonasz o tym, o czym tutaj piszę. Uwaga: okres testowy jest dostępny tylko w przypadku serwerów DigitalOcean, Linode i Vultr.
Cloudways akceptuje płatności za pośrednictwem głównych kart kredytowych i PayPal. Podając dane karty kredytowej Cloudways będzie automatycznie ściągał z niej co miesiąc potrzebne środki. Można też zasilać swoje konto środkami, żeby uniknąć miesięcznych obciążeń naszej karty kredytowej. Możemy wpłacić dowolną kwotę na konto Cloudways i firma będzie pobierała opłaty z tego konta (portfela), zamiast bezpośrednio z karty kredytowej. Firma zwróci również niewykorzystane środki, jeśli wniosek zostanie złożony w ciągu trzech miesięcy od dnia dodania środków.
Cloudways po Polsku
Dla niektórych praca z panelem administracyjnym w języku angielskim może być trochę… mało komfortowa. Jest na to sposób!
Przeglądarka Chrome ma wbudowaną funkcję tłumaczenia stron, która całkiem nieźle sobie radzi:
- Wystarczy zalogować się do panelu administracyjnego hostingu Cloudways i kliknąć prawym przyciskiem myszy, żeby otworzyć menu kontekstowe przeglądarki internetowej Chrome.
- Wybierz „Przetłumacz na język polski”
Przeglądarka Chrome przetłumaczy cały panel administracyjny na język polski i zapamięta te ustawienia na przyszłość.
A oto efekt tłumaczenia:
Jak widzisz całkiem nieźle to wygląda. Oczywiście zdarzają się jakieś niedociągnięcia w tłumaczeniu, ale nie stanowi to większego problemu. Ale nie wierz mi na słowo – załóż konto Cloudways i wypróbuj osobiście.
Co mi się podoba w Cloudways
W hostingu Cloudways podoba mi się elastyczność i przystępność cenowa oferowanych planów. Dzięki rozliczaniu w modelu „pay-as-you-go”, płacimy tylko za zasoby, które rzeczywiście wykorzystujemy, unikając zamykania się w kosztownych planach, które mogą obowiązywać przez rok lub dłużej. Co więcej, jeśli potrzebujesz większych zasobów serwera, masz je cały czas pod ręką i możesz w każdej chwili bardzo łatwo po nie sięgnąć dzięki funkcji skalowania pionowego w Cloudways.
Cloudways to hosting VPS, a mimo to jest bardzo łatwy w użyciu. Nawet w porównaniu do zwykłych hostingów współdzielonych, które słyną z większej łatwości obsługi i przystępności dla przeciętnego użytkownika. Tworzenie stron internetowych i dodawanie nowych aplikacji odbywa się za pomocą zaledwie kilku kliknięć. WordPress, Magento i inne aplikacje mogą być instalowane automatycznie. Jeśli masz już stronę internetową gdzieś indziej, Cloudways może szybko pomóc w migracji za pomocą ich własnej wtyczki do migracji stron, albo możesz zlecić to zadanie obsłudze technicznej (przeniesienie pierwszej strony za darmo).
Możemy monitorować poziom wykorzystania zasobów w obszarze zarządzania serwerem dzięki czemu wiemy dokładnie kiedy to już czas, żeby zwiększyć skalę.
W przeciwieństwie do innych standardowych hostingów, Cloudways jest dostawcą hostingu zarządzanego. To znaczy, że nasza strona na tym hostingu jest znacznie bezpieczniejsza, bo ktoś nieustannie pilnuje, wydajności serwerów, ich optymalnej konfiguracji, bezpieczeństwa zarówno fizycznych serwerów, ale przede wszystkim ze strony sieci internetowej – wykonują skany serwerów, na bieżąco uszczelniają luki w bezpieczeństwie oprogramowania serwerów, bronią naszą stronę przed atakami hakerów itd.
Cloudways wykorzystuje kilka technologii zapewniających szybkie ładowanie i wydajność stron internetowych, takich jak ich własny CloudwaysCDN, czy wtyczka do cache (buforowanie). Ponadto funkcje takie jak staging, klonowanie i tymczasowy adres URL to coś, co każdy z nas bardzo polubi.
Wreszcie bezpłatny, trzydniowy okres próbny, który, choć trochę krótki, powinien wystarczyć do przetestowania wszystkich funkcji i zalet hostingu Cloudways.
Alternatywa dla Cloudways
Jeżeli nie stać Cię na hosting Cloudways w tej chwili, możesz zacząć od tańszego hostingu współdzielonego, a do Cloudways przenieść się później.
Jeśli chodzi o hosting współdzielony, to polecam Ci firmy:
Więcej na ich temat i którą z tych firm wybrać, dowiesz się tutaj: najlepszy hosting dla Twojej strony internetowej.
Dodatkowo możesz jeszcze zajrzeć do tego artykułu: Jaki hosting wybrać,
gdzie dowiesz się więcej na temat innych firm, jakie są różnice między hostingiem współdzielonym i VPS, albo co to jest VPS Cloud itd.