Co to jest przekierowanie 301

Przekierowanie 301 w WordPress

Jeśli zmienisz adres URL strony, przekierowanie 301 automatycznie prześle ruch ze starego adresu na nowy.

Jest to szczególnie istotne, jeśli robisz redesign strony i dokonasz zmian w permalinkach, lub zmienisz niektóre adresy URL stron. Bez przekierowań, ludzie którzy znajdą Twój stary adres URL (poprzez linki na innych stronach, social mediach, lub poprzez wyniki wyszukiwarek) wylądują na stronie 404 („page not found”). Przekierowanie 301 wskazuje po prostu odwiedzającym właściwe miejsce.

Prosty sposób na przekierowanie 301 w WordPress

Istnieje kilka sposobów na stworzenie przekierowania 301 w WordPressie, jak na przykład edycja pliku .htaccess, ale w repozytorium WordPress znajdziesz wtyczkę Redirection, która proces ten znacznie Ci ułatwi i działa bez zarzutu.

Wtyczka do tworzenia przekierowań 301 w WordPress
Wtyczka do przekierowań 301 w WordPress

Po zainstalowaniu i aktywowaniu wtyczki Redirection, wszystko czego potrzebujesz, to lista starych adresów URL (Source URL) i nowych adresów URL (Target URL), na które chcesz je przekierować.

Jak za pomocą wtyczki Redirection stworzyć przekierowanie 301 w WordPress
Tworzenie przekierowania 301 wtyczką Redirection.

Świetnym sposobem na śledzenie przekierowań, szczególnie na dużych stronach, z wieloma takimi przekierowaniami, jest stworzenie arkusza kalkulacyjnego. W „kolumnie a” umieść stary adres URL (może być pełny adres, lub adres względny – to co występuje po domenie głównej), a w „kolumnie b” umieść nowy adres URL miejsca, do którego chcesz, aby użytkownik został przekierowany (jeżeli przekierowujesz na adres zewnętrzny, to musi to być pełny adres URL)

Korzystając z wtyczki Redirection, możesz zaimportować plik CSV wszystkich swoich przekierowań z arkusza kalkulacyjnego, lub po prostu wprowadzić je jeden po drugim.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *