WordPress – Najlepszy Sposób na Stronę Internetową

WordPress to najpopularniejszy system zarządzania treścią (CMS) na świecie. Na rynku znajdziesz wiele innych podobnych systemów, które też umożliwiają tworzenie i zarządzanie firmową stroną www lub sklepem internetowym, ale WordPress zdobył rażącą przewagę nad konkurencją pod względem popularności. Zgodnie z danymi portalu builtwith.com z WordPressa korzysta ponad połowa wszystkich stron internetowych wykorzystujących systemy zarządzania treścią. Co stoi za tak dobrą sławą tego systemu CMS?

WordPress: lider wśród systemów zarządzania treścią

Statystyki wskazują jednoznacznie, że udział WordPressa wśród wszystkich stron zbudowanych na podstawie systemów CMS jest bardzo wysoki. Tendencje są zwyżkowe: coraz więcej osób decyduje się na wykorzystanie WordPressa nie tyle do celów prywatnych, co do założenia strony firmowej lub sklepu internetowego.

WordPress to system, który ma bardzo wiele do zaoferowania zwłaszcza początkującym właścicielom stron www. Oto kilka z wielu powodów, dla których powinieneś się do niego przekonać!

Czemu warto skorzystać z WordPressa?

1. Jest to darmowe rozwiązanie

Jak wiadomo, kwestie finansowe są istotne dla początkujących właścicieli firm. Niejednego z nich ucieszy fakt, że WordPress jest całkowicie darmowy.

Przeciwnicy tego rozwiązania mogą stwierdzić, że istnieje więcej podobnych opcji na rynku (np. Wix, Webwavecms), jednak w odróżnieniu od nich WordPress nie wiąże się z reklamami i pozwala na bezpłatne podpięcie własnej domeny.

2. WordPress to system Open-Source

Oznacza to, że możesz go modyfikować dowolnie. Od kiedy twoja strona www wystartuje, możesz zrobić z nią co tylko chcesz. Osoby zaznajomione ze światem HTML mają tu niemal nieograniczone możliwości, jednak nawet laicy bez problemu poradzą sobie z budową internetowej wizytówki lub sklepu. Wykorzystaj darmowe szablony lub praktyczne wtyczki.

3. Z WordPressem stworzysz dowolną stronę internetową

WordPress nie służy już tylko do blogowania. Mało tego – dziś można odnieść wrażenie, że coraz częściej wykorzystuje się go właśnie w celach biznesowych. To system, który pozwoli ci stworzyć sklep internetowy, portal społecznościowy, czy zwykłą stronę o przeznaczeniu informacyjnym.

4. WordPress oferuje szerokie wsparcie techniczne

Jeśli jakakolwiek kwestia sprawia Ci problem wystarczy, że zadasz pytanie na forum poświęconym WordPressowi. Pomoc uzyskasz od jego twórców lub innych użytkowników. Jeśli problem dotyczy funkcjonalności jakiejś wtyczki, po prostu odezwij się do jej twórcy.

5. WordPress pozwala zbudować responsywną stronę www

Strona www odpowiadająca potrzebom użytkowników urządzeń mobilnych to dziś absolutna konieczność. Na szczęście, większość darmowych szablonów oferowanych przez WordPress jest responsywna – dostosowana do smartfonów i tabletów.

6. WordPress jest bardzo intuicyjny

Boisz się, że nie poradzisz sobie z zarządzaniem stroną www? Nic bardziej mylnego. Jest to system skonstruowany tak, aby dał sobie z nim radę nawet totalny nowicjusz. Wystarczy spojrzeć na przejrzysty kokpit.

7. WordPress sprawdzi się jako platforma e-commerce

Dzięki multifunkcyjnej wtyczce WooCommerce, na WordPressie stworzysz własny sklep internetowy z prawdziwego zdarzenia.

Podsuwanie

WordPress góruje nad innymi systemami zarządzania treścią przede wszystkim swoją prostotą i możliwością niemal nieograniczonej personalizacji. Dodając do tego praktycznie zerowe koszty jego używania śmiało można postawić tezę, że jest to najlepszy system CMS dla początkujących sklepów internetowych i firmowych stron WWW. Sprawdź, jak założyć stronę lub sklep na WordPressie bez niczyjej pomocy – będziesz zaskoczony, jakie to proste!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *