Jak powinna wyglądać firmowa strona internetowa?

W dzisiejszych czasach, firmowa strona internetowa pełni wiele funkcji. To wizytówka i formularz kontaktowy w jednym, a zarazem środek „pierwszego wrażenia”, które – jak wiadomo – mozna zrobic tylko jeden raz. Jak powinna wyglądać strona www firmy i co powinna zawierać? Zapoznaj się z kilkoma radami i sprawdź, czy twoja witryna jest „przyjazna” potencjalnym klientom.

Firmowa strona www – wygląd witryny

  • Popularnym błędem osób, które decydują się na stworzenie firmowej strony internetowej jest… przesyt. Dobra strona www musi być jasna i czytelna, a jej najistotniejsze elementy powinny skupiać na sobie uwagę. Decydując się na szablon strony internetowej, nie stawiaj więc na konstrukcje, od których odwiedzający ją użytkownik dostanie tzw. „oczopląsu”. Czasem „mniej” znaczy „lepiej”. I czytelniej!
  • Zadbaj o to, by logo twojej firmy było dobrze widoczne. To właśnie ono powinno być tym elementem, który wpada w oko internauty zaraz po odwiedzeniu witryny. Pod logiem, warto dodać kilka słów objaśnienia. „Skuteczny marketing internetowy”, „najlepszy dealer samochodowy” – krótki dopisek pozwoli zyskać twojemu klientowi pewność, że dobrze trafił.
  • Menu podstron – najlepiej, jeśli będzie dostępne na samej górze strony, tuż obok nazwy firmy.

Wygląd strony internetowej, a ilość tekstu

Z jednej strony głośno krzyczy SEO, które wymaga odpowiedniej ilości tekstu na stronie www. Z drugiej – komfort użytkownika, który niemal na pewno zniechęci się sporą ilością treści atakującej go od samego wejścia. Jak to rozwiązać? Na stronie głównej zamieść możliwie minimalną ilość tekstu. Niech pierwsze skrzypce gra jakość – nie ilość. Co do tekstów pozycjonujących – do ich umieszczenia przyda ci się zakładka „blog”, jak również zakładki opisujące twoją ofertę.

Przydatne linki:

Jakie zakładki na stronie firmowej?

To, jakie zakładki pojawią się na firmowej stronie internetowej zależy w dużej mierze od typu działalności, jaką prowadzisz. Podstawę będą stanowiły:

  • Strona główna,
  • Oferta (cennik),
  • Kontakt,
  • FAQ (najczęściej zadawane pytania).

Jeśli branża, w której działasz wiąże się z ciekawymi wiadomościami, warto dodać zakładkę „Aktualności”. Osoby, które lubią pisać i chcą wspomóc pozycjonowanie strony, powinny zastanowić się nad dodaniem zakładki „Blog”. Internauci poszukujący produktów i usług, często sprawdzają również zakładkę „O nas” – aby dowiedzieć się więcej o danym przedsiębiorcy.

Jeśli jesteś freelancerem, np. copywriterem, grafikiem czy fotografem, na twojej stronie firmowej powinno znaleźć się portfolio w postaci próbek najciekawszych prac.

Zadbaj o zakładkę „kontakt”

Pamiętaj, że w dziale „kontakt” powinny znaleźć się nie tylko informacje kontaktowe, ale i dane twojej firmy. Jeśli prowadzisz działalność, warto podać numer NIP oraz adres siedziby. Aby kontakt z klientem był jeszcze wygodniejszy, warto umieścić na stronie formularz kontaktowy, który przekaże wiadomość wprost do twojej skrzynki e-mail.

Techniczne aspekty strony firmowej

To, jak strona internetowa działa, jest tak istotne jak jej odpowiednia aparycja. Zadbaj o to, by witryna ładowała się szybko, dobierając odpowiedni hosting.

Koniecznie też połącz swoją witrynę z Google Analytics by śledzić ruch i prowadzić rzetelne statystyki.

Strona internetowa jest twoją wizytówką – warto, aby prezentowała się naprawdę dobrze, ale i gwarantowała internaucie szybką i wygodną nawigację. Już dziś upewnij się, czy twoja witryna nie wymaga poprawy!

Przydatne linki:

Na koniec

Pamiętaj, żeby obserwować moją stronę. To jest miejsce dla Ciebie!

Dowiesz się tutaj wiele na temat najlepszych praktyk, jeśli chodzi o strony internetowe, marketing internetowy, sprzedaż, pozycjonowanie i wiele innych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *