Jak zmienić lub ukryć tytuł witryny i opis na stronie WordPress

Jak zmienić opis i tytuł witryny WordPress

Tytuł witryny i slogan w WordPressie służą jako krótki opis Twojej strony internetowej. Informacje te nie muszą być widoczne na stronie, ale zawsze znajdują się w jej kodzie HTML, a więc widzą je wyszukiwarki internetowe takie jak Google, czy Bing i mogą je wyświetlać w ich wynikach wyszukiwań.

Gdzie znajdę ustawienia tytułu witryny i sloganu?

Najprostszym sposobem, aby dostać się do ustawień tytułu witryny i jej sloganu jest przejść do panelu administracyjnego WordPress i tam wybieramy zakładkę Ustawienia, a następnie klikamy Ogólne. Pierwsze dwa pola od góry strony służą do ustawienia tytułu witryny i sloganu.

Gdzie znaleźć ustawienia ogólne WordPress

Co wpisać jako tytuł witryny i slogan?

Jako tytuł witryny przeważnie podaje się nazwę domeny strony internetowej, lub nazwę swojej firmy. Jak widać na poniższym zrzucie ekranu, nasz tytuł witryny jest ustawiony na 'estartupy.pl’ – nazwę domeny.

Przykładowy tytuł witryny WordPress i jej slogan

Twój slogan powinien być krótkim wyjaśnieniem, które mówi o czym jest Twoja strona lub jaki jest jej cel istnienia w sieci. Pamiętaj, że powinien to być krótki opis, nie ma potrzeby, aby wchodzić tutaj w szczegóły.

Gdzie na stronie występuje tytuł witryny i slogan

Jeśli masz ustawiony tytuł witryny i slogan, ale nie widzisz ich nigdzie na front-endzie swojej strony internetowej, nie przejmuj się. Niektóre motywy WordPress po prostu tych informacji nie wyświetlają. To jednak nie znaczy, że możemy pominąć tą część konfiguracji naszego WordPressa!

Tytuł witryny i slogan mogą pojawiać się w nagłówku (obok, lub pod logiem strony), albo w zakładkach przeglądarek internetowych.

Większość motywów WordPress pozwala na wyświetlanie tytułu witryny i sloganu na front-endzie, ale domyślnie opcje te są wyłączone.

Mimo, że możesz nie widzieć tytułu witryny i sloganu na swojej stronie, ważne jest, aby były one poprawnie skonfigurowane (żeby ich treść miała sens). To dlatego, że boty indeksujące, takie jak Google Bot, widzą te informacje w kodzie HTML Twojej strony internetowej i dzięki tym informacjom mogą łatwiej/lepiej zrozumieć, o czym jest Twoja strona – ma to pozytywny wpływ na pozycjonowanie strony i SEO.

Jak ukryć tytuł witryny i slogan

Jeżeli chcesz ukryć tytuł witryny i slogan, musisz skorzystać z konfiguratora motywu WordPress.

W panelu administracyjnym WordPress przechodzisz do zakładki Wygląd i dalej klikasz Dostosuj.

Uruchomi się konfigurator motywu, gdzie musisz przejść do zakładki Tożsamość witryny i tutaj musisz odznaczyć opcję Wyświetl tytuł i opis witryny (nazwa tej opcji, w zależności od posiadanego motywu może się trochę różnić, albo mogą wystąpić dwa pola wyboru – osobno dla tytułu i osobno dla sloganu).

Jak usunąć tytuł witryny i slogan ze strony wordpress

Na koniec pamiętaj o zapisaniu zmian, klikając Opublikuj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

2 komentarze