Czy warto kupować Tanie Wtyczki WordPress na Allegro?

Czy kupowanie licencji przez portale aukcyjne jak Allegro jest bezpieczne? Czy kupno wtyczki WordPress na Allegro to dobry pomysł? To zależy na ile możesz zaufać danemu sprzedawcy na Allegro, ale oprócz samego bezpieczeństwa dochodzi jeszcze kilka innych kwestii, które trzeba wziąć pod uwagę.

Kupno wtyczek premium nie na Allegro (jak to się normalnie odbywa)

Normalnie, gdy kupujesz wtyczkę PRO, dostajesz dostęp do konta, gdzie znajduje się zawsze najnowszy plik instalacyjny (.zip) wtyczki i Twój numer licencji.

Instalujesz ten plik instalacyjny na swojej stronie WordPress, aktywujesz licencję i wszystkie kolejne wersje wtyczki (aktualizacje) możesz już instalować automatycznie z panelu administracyjnego WordPress, przechodząc do zakładki Kokpit > Aktualizacje > tutaj klikasz aktualizuj i już.

Dodatkowo, dopóki płacisz za licencję, w razie jakichkolwiek problemów z wtyczką, możesz napisać do autora i oni Ci pomogą rozwiązać problem – masz wsparcie techniczne (przeważnie tylko w języku angielskim).

Kupno wtyczek WordPress na Allegro

Gdy kupujesz wtyczki, lub motywy WordPress na Allegro, w zależności od znalezionej oferty musisz liczyć się z kilkoma niedogodnościami i pewnym ryzykiem. Oto jakie oferty na Allegro możesz trafić i co musisz o nich wiedzieć.

Wtyczki WordPress na Allegro z Półautomatycznymi Aktualizacjami

W przypadku tego typu ofert, kupując wtyczkę premium na Allegro dostajesz tylko sam plik instalacyjny, bez licencji.

Sprzedawca z Allegro, ma licencję, ale jej nie udostępnia. Udostępnia tylko sam plik instalacyjny.

Oni nazywają to aktualizacjami półautomatycznymi. Oczywiście kompletna bzdura, bo to nie ma nic wspólnego z automatyzacją.

Gdy wyjdzie nowa wersja wtyczki, sprzedawca wtyczek z Allegro pobiera ze swojego konta użytkownika plik instalacyjny wtyczki i umieszcza ten plik gdzieś na serwerze, do którego Ty otrzymujesz dostęp po zakupie u niego wtyczki na Allegro. Teraz Ty musisz zalogować się na ten serwer, pobrać ten nowy plik instalacyjny na swój komputer. Następnie przechodzisz do swojego WordPressa > Wtyczki > Dodaj nową > Wyślij wtyczkę na serwer > podajesz ścieżkę do tego nowego pliku instalacyjnego i instalujesz go, zamieniając stare pliki na nowe.

Musisz tak robić mniej więcej raz w miesiącu (bo średnio tak często wychodzą nowe aktualizacje, a im więcej wtyczek tym częściej).

Generalnie, jest to strasznie upierdliwe.

Nie jest to półautomatyczne, tylko bardzo manualne aktualizowanie wtyczek.

Do tego w Twoim WordPressie będą się ciągle pojawiały powiadomienia, żeby aktywować licencję, bo wtyczka będzie w wersji PRO, ale bez licencji…

Będzie działała, ale…

Nie wiadomo jak długo będzie działała, bo autorzy wtyczek premium ciągle szukają nowych rozwiązań, żeby zapobiegać takim praktykom. Wprowadzają nowe zabezpieczenia, które sprzedawcy wtyczek na Allegro muszą czasami łamać, zanim wyślą wtyczkę Tobie. Istnieje więc możliwość, że przy łamaniu zabezpieczeń (modyfikowaniu kodu wtyczki), coś pójdzie nie tak i Twoja strona przestanie działać po zainstalowaniu takiej wtyczki.

Wtyczki WordPress na Allegro z Licencjami

W przypadku tego typu ofert, kupując wtyczkę WordPress na Allegro dostajesz wtyczkę razem z licencją, więc aktualizacje będą automatyczne, a w WordPressie nie będzie żadnych powiadomień.

Oczywiście nie dostajesz numeru licencji do ręki.

Wygląda to tak, że kupujesz wtyczkę na Allegro, sprzedającemu podajesz login i hasło do swojego konta administratora WordPress, sprzedający loguje się na Twoją stronę internetową, instaluje wtyczkę i podłącza swoją licencję.

Wygląda to fajnie i jest mega tanio, ale… 🙂

Pamiętaj, że nie wiesz tak naprawdę kogo wpuszczasz na stronę…

Te nazwy sprzedających na Allegro wyglądają jak pseudonimy… Dziecko? Poważna firma? Haker? Nie wiadomo z kim zawierasz transakcję.

Hasło i login można oczywiście zmienić po zakupie, ale mając dostęp administratora, można zrobić cuda ze stroną internetową. Można zainstalować sobie tylne drzwi (tzw. backdoor) i zapewnić sobie w ten sposób dostęp dożywotni do strony już bez loginu i hasła.

Oprócz bezpieczeństwa jest jeszcze coś.

Konta sprzedające wtyczki na Allegro bardzo szybko znikają, a razem z nimi zniknie Twoja licencja 🙂

Tak, można znaleźć sprzedającego, który jest na Allegro od 6 lat, ale kto z nas nie ma konta na Allegro? Ja swoje mam od 10 lat, albo i więcej.

Pytanie od kiedy sprzedający na Allego prowadzi sprzedaż wtyczek dla WordPressa?

Zastanów się…

Licencja Elementor PRO Expert (Agency) ma ograniczenie do 1000 aktywnych licencji i sprzedawca z Allegro musi płacić abonament 199$ już na zawsze… Tak długo, jak długo jego klienci używają jego licencji… ale na Allegro o’dziwo płacisz jednorazowo za licencję Elementora Pro.

Ty płacisz raz, a osoba od której kupujesz musi płacić dożywotnio…

Mam nadzieję, że widzisz już pewien problem…

Dlaczego niedługo ten „biznes” zniknie…

Te konta Allegro powstają jak grzyby po deszczu i równie szybko znikają.

Oprócz tego, że niedługo będą musieli płacić za licencje, z których nie mają żadnego dochodu, dochodzi jeszcze kwestia „wsparcia technicznego”.

Nie liczyłbym tutaj na jakąkolwiek pomoc techniczną w razie problemów (mimo, że o niej często wspominają).

Sprzedając licencje tak tanio nie mają oni możliwości zatrudnienia pracowników i rozwoju.

To jest jednoosobowa „chwilówka” i przy większej ilości klientów nie będzie w stanie się wyrobić.

Napiszesz wiadomość i nie otrzymasz odpowiedzi… Biznes taki szybko osiąga tzw. masę krytyczną, gdzie klientów sporo, ale większość z nich już nie płaci. Coraz więcej żądań i odpisywania na maile, a coraz mniej pieniędzy… zaczną się pojawiać negatywne opinie i to jest ten moment, kiedy takie konto znika i w jego miejsce powstaje nowe… Pod innym pseudonimem.

Jak chcesz spać spokojnie to lepiej zapłacić więcej

Ja na przykład bardzo sceptycznie podchodzę do wtyczek i motywów, które oferują tylko jednorazowe płatności za ich produkty.

Lubię licencje dożywotnie i chętnie je kupuje, ale tylko jeśli firma ma też inne rodzaje licencji, gdzie klienci płacą roczne abonamenty.

Wtedy wiem, że część klientów kupuje te plany roczne i dzięki temu firma ma stabilny dochód i środki na to, żeby się rozwijać i ulepszać produkt, w który inwestuję…

W przeciwnym wypadku byłoby tak jak z tymi kontami na Allegro – co jakiś czas musiałbym szukać nowych wtyczek i tracić czas i energię na przenoszeniu się na nowe…

Ja też oferuję tanie wtyczki WordPress, ale…

Wiem, że tych wtyczek PRO może się uzbierać i szybko robi się drogo 🙂

Dlatego ja też mam podobną ofertę dla moich klientów – taka jakby „konsolidacja” wtyczek PRO 🙂

Moim klientom udostępniam zestawy najpopularniejszych wtyczek premium (PRO) w dużo niższych cenach, oraz moje wsparcie techniczne.

Ale ja stawiam na szali moje nazwisko, reputację i być, albo nie być mojego biznesu.

Mój biznes ma istnieć za rok, za 5 lat, a nawet za 20 🙂

Dlatego ja oferuję tanie wtyczki WordPress z licencjami, ale w abonamencie.

Sprzedaję abonament, bo dzięki temu, gdy ilość klientów wzrośnie i będzie za dużo zapytań od klientów, to będzie mnie stać na zatrudnienie kogoś do pomocy i zagwarantować ciągle taką samą, lub lepszą pomoc i wsparcie techniczne dla moich klientów…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *